Nápad, ktorý je zaujímavý, trochu bláznivý a určite len pre odvážnych. Prečo? Lebo pri ňom musíte zjesť malé elektronické zariadenie, aby ste mohli zažiť pocit, ako chutí hudba.

Audiopill je dielom českého autodidaktika a kamikadze prieskumníka (tak to aspoň o sebe tvrdí) Jana Poope, ktorý sa vlastným menom volá Jan Strmiska.

Je to vraj pocit, ako keď stojíte uprostred koncertnej siene, ktorá je vybavená výkonným audiosystémom. “Alebo ako keď stojíte v továrni plnej kovobrábacích strojov a do brucha si ešte narážate príklepovou vŕtačkou. Len s tým rozdielom, že okolo vás je úplné ticho a vy ten pocit zažívate v súkromí a zvnútra,” prezradil o svojom vynáleze Jan Poope.

hudba v tabletke

Po prehltnutí kapsule (pri veľkosti 3,5 cm to bude asi aj problém) budete môcť počúvať hudbu cez svoje vnútro 10 hodín. Trvá asi hodinu, kým sa Audiopill dostane cez tráviací trakt až dolu. Spočiatku je intenzita hudby slabá a až keď sa dostane do panvy, nastáva veľmi intenzívny efekt a vy chvíľami ľutujete, že ste sa pustili do tohto experimentu. Najhoršie je, že ak ju raz zjete, neexistuje cesta späť. Ak sa pri počúvaní hudby cez svoje vnútro budete cítiť nepríjemne, musíte počkať až 10 hodín, kým sa nevybije batéria.

Audiopill prehráva hudbu v bruchu

Audiopill sa skladá z dvoch častí. BodyBass (prototyp Audiopill) poskytuje vibrácie vo vnútri tráviaceho traktu, ktoré pripomínajú ultrabasové hudobné beaty. UltraTreble je talianský lekársky prístroj Sirio, ktorý je pôvodne určený na liečenie poranených miest pomocou nízkofrekvečných ultrazvukových vĺn. Spolu tvoria Audiopill.

hudba v tabletke

V januári bežala k projektu aj crowdfundingová kampaň, v ktorej však Audiopill nedosiahol stanovený cieľ získať 150 000 eur. Vyzerá to tak, že ľudstvo asi nie je nadšené myšlienkou hltať obrovské elektronické tabletky, ktoré nám budú v útrobách vyhrávať.

Zdroj: audiopill.net | Foto: Instagram