Niekedy si možno vravíte, ako je vôbec možné, že niektorým párom z vášho okolia to stále aj po rokoch funguje a iskry medzi nimi lietajú ako na začiatku, pričom ešte aj milovanie si užívajú, akoby sa len včera dali dokopy.Takáto dlhoročná súhra sa dá dosiahnuť, treba sa o ňu ale, samozrejme, pričiniť. Chýb a dôvodov, prečo možno práve ten váš vzťah nie je až taký dokonalý, je určite viac. Chyby môžu byť individuálne, ale často aj také, ktoré sa týkajú skoro každej dvojice. Schválne, či aj vás a vašej polovičky.

1. Nehovoríte spolu o tom

A už vôbec nie o tom, čo vás vzrušuje. Aby ste udržali svoj sexuálny život stále kvalitným a vášnivým, je potrebné sa s partnerkou o sexe rozprávať aj mimo postele. Nájdite si spoločné fantázie, polohy, miesta,…

Po skvelom milovaní (hoc aj na druhý deň) je dobré povedať, čo sa vám páčilo, čo bolo úžasné a najlepšie je, ak aj skonkretizujete prečo. Takýmto prístupom skvalitníte okrem vášho sexuálneho života aj emociálny vzťah.

2. Rovnaká poloha

Najčastejší problém mnohých párov (pre upokojenie dodávame, že nielen na Slovensku). Ak váš sexuálny život uviazne v jednej – dvoch polohách a odohráva sa to vždy na 99 % rovnako, máte zjavne v tejto oblasti problém. Viete, aký partnerkin pohyb bude nasledovať, aký výkon zjavne podá, kedy to nastane a podobne… Stereotyp vás a ani ju dlho baviť nemôže a čoskoro to na vzťahu pocítite aj mimo postele.

Dodajte tomu trošku fantázie, choďte od základných zmien, ako nové polohy a techniky, v tomto smere sa predsa môžete inšpirovať mnohými zdrojmi – porno, priatelia, v neposlednom rade aj biblia sexu – Kamasútra. Prospešné môže byť skúšanie nových miest, rôznych hračiek,…Treba sa najmä vyblázniť, o tom to predsa je, veď sex je hra pre dospelých, nie? :)

3.  Sex vždy v rovnakom čase

Nie vždy sa popri práci či škole nájde veľa voľného času, kedy je možné užiť si sex naplno, ale sexovať stále v tom istom čase nie je optimálnym a najmä dlhodobým riešením. Väčšina párov sa mu venuje najmä večer, keď sú po dlhom dni obaja partneri často unavení, čo sa odrazí aj na kvalite a miere uspokojenia.

Čo tak namiesto otravného tónu budíka začať ráno nejakou rannou rozcvičkou v posteli? Do zamestnania sa vám pôjde ľahšie, nehovoriac o dobrej nálade a pocitoch počas celého dňa. Skvelá možnosť je aj sex počas poobedia, predsa len pri svetle naberá táto aktivita iné rozmery a vzrušenie. Výhodou sú taktiež vizuálne stimuly, viac energie, ktorej jej možno ostane dosť aj na druhé kolo práve večer… Dokonca, ak spolu s partnerkou pracujete v tom istom zamestnaní, môžete využiť prestávku na obed a zároveň sa vyhnete aj bodu číslo 2.

4. Iniciátor je vždy len jeden

Problém je, ak neustále iniciuje sex len jeden z partnerov. Treba vziať do úvahy, prečo to tak je. Má väčší sexuálny apetít? Ten druhý sa hanbí sex iniciovať? Nemá na sex chuť?

Väčšinou platí pravidlo, že muž je iniciatívnejší, aj keď v posledných rokoch nás ženy viac než len dobiehajú. Ak však máte vo vašom vzťahu problém s nerovnakou chuťou na sex, je najlepšie sa čo najskôr dohodnúť na kompromise, inak môže nastať viacero problémov (nechcete si potom len sucho naťahovať doma pelikána, však?). V dobrom a kvalitnom vzťahu iniciujú sex obaja partneri a nie je to len na nálade a pleciach jedného.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Damián B.
Väčšinou dobre naladený mladý junák, ktorý sa nezaobíde bez dennej dávky hudby, koncertov a festivalov. Zároveň nepohrdne najnovšou módou a trendmi, luxusnými autami, rôznymi druhmi športu a peknými ženami. História, fakty, čítanie a technika mu však tiež nie sú cudzie.