Len pred pár hodinami sa objavila od manažmentu HC Slovan Bratislava informácia, že klub definitívne končí v KHL a chce sa vrátiť do domácej Tipsport ligy. Zdá sa však, že finančné problémy, v ktorých sa slávny tím topí, nemajú konca kraja. Jeho bývalí hráči sa vzhľadom k danej situácii odhodlali výjsť von s pravdou o dlhoch a mnohí z nich zvažujú dokonca žalobu! 

Slovan dlhuje mestu Bratislava takmer 1,2 milióna eur a dlh mládeže HC Slovan je momentálne na hranici 135-tisíc eur. Tieto nevyplatené peniaze sú za prenájom štadióna, a keď nebudú do začiatku novej sezóny podlžnosti vyrovnané, tak na ňom Slovanisti nebudú môcť hrať ďalšiu sezónu. V tejto veci je podľa slov hovorcu bratislavského magistrátu Petra Bublu pre Šport.sk už podaných viacero žalôb.

Ozývať sa začali už aj bývalí hráči Slovana a ako prvý vyšiel s pravdou von reprezentačný gólman Marek Čiliak, ktorý pre Šport.sk tvrdí, že mu vedenie dlhuje tri mesačné výplaty za minulý november, december a január. Čiliak tiež podotkol, že má celkom šťastie, pretože potom odišiel chytať do Brna, ale ostatným hráčom vraj klub dlhuje až sedem mesačných výplat za minulý ročník. Tento dlh uznal aj arbitrážny súd KHL, no podľa slov Čiliaka to Slovan úplne odignoroval, a preto vedenie dohnal k súdu už aj 29-ročný rodák zo Zvolena.

Nespokojný Čiliak odišiel zo Slovana predčasne a sezónu dohral v Komete Brno.

Omnoho horšie je na tom dvojica zámorských hráčov, ktorá za Slovan odohrala dve sezóny. Brankárovi Barrymu Brustovi dlhuje klub vyše 200-tisíc eur a produktívny útočník Jeff Taffe už roky beznádejne čaká na svojich viac ako 300-tisíc eur. Taffe hral za Slovan najprv v ročníku 2016/2017 a po ročnom pôsobení vo Švajčiarsku sa minulú sezónu opäť do Bratislavy vrátil.

38-ročný Američan pre Šport.sk povedal, že dúfal, že takýmto spôsobom sa mu podarí dostať späť svoje zaslúžené peniaze, no nestalo sa tak: „Som z toho smutný, pretože stále len zavádzali a sľubovali a pritom to bola lož. Nedostať dva roky peniaze za prácu, to je šialenstvo. Vrátil som sa po roku pôsobenia vo Švajčiarsku len preto, lebo som si myslel, že to je jediná cesta, ako získať peniaze späť. Ale nestalo sa. A pritom nikto s vami nekomunikuje.” 

Jeff Taffe patril v posledných sezónach k lídrom Slovana, no klub mu aj tak pravidelne nevyplácal zaslúžené peniaze.

Zdroj: Šport.sk | Foto: Instagram/Hcslovanbratislava, YouTube