Americká po*noherečka Sasha Grey (27) zanechala svoju kariéru v adult biznise a ujala sa práce sestričky u pro-ruských rebelov. Neskôr bola brutálne zabitá ukrajinskými vojakmi.

Táto správa spolu aj s fotografiou herečky sa objavila vo fiktívnom nekrológu sestričky. Podľa The Moscow Times: „Príbeh hovorí o sestre menom ‘Sasha Serova,’ ktorej sa zmocnili ukrajinskí vojaci. Tí ju neskôr znásilnili a rozsekali sekerou. Celú udalosť si natočili na video. Pričom priezvisko Serova je nápadne podobné ruskému slovu “grey”.” Správa sa prvýkrát objavila na ruskej sociálnej sieti VKontakte a dostalo sa jej viac ako 3 500 lajkov v priebehu 24 hodín.
sasha

Sasha Grey, ktorá zanechala svoju po*no kariéru ešte v roku 2010, sa k tomuto konfliktu vyjadrila na Twitteri. Svojím ruským fanúšikom vyjadrila náklonnosť, avšak zdôraznila, že v tomto prípade propaganda zašla priďaleko: „Správy o tom, že som bola sestričkou, ktorú zabili v rusko-ukrajinskom konflikte, sú nepravdivé.“  Neskôr ešte dodala, že už v roku 2014 sa stala obeťou inej propagandy, podľa ktorej sympatizovala s Kyjevom.

sasha 1

Vo svojom poslednom twíte, venovanom škandálu, prejavila lásku a úctu ako ruským, tak aj ukrajinským fanúšikom a vyjadrila prianie, aby mohla byť viac nápomocná.

sasha 2

Za zatiahnutie herečky do tohto škandálu podľa všetkého zodpovedá agresívna dezinformačná kampaň Moskvy. Jej súčasťou je aj najatá armáda on-line trolov produkujúcich rôznorodé verzie udalosti s pro-ruským a pro-moskovským akcentom. Väčšinou ide o úplne vymyslené príbehy, alebo fiktívne komentáre na sociálnych sieťach.

Sasha Grey sa narodila v North Highlands v Kalifornii a vo veku 18 rokov, ihneď po tom ako skončila strednú školu, sa presťahovala do Los Angeles. Podarilo sa jej veľmi rýchlo presadiť a v krátkom čase sa z nej stala najžiadanejšia a najpopulárnejšia po*noherečka v USA. Zahrala si v približne 300 po*no filmoch. Počas svojej prítomnosti v adult biznise otvorene rozprávala o tom, prečo si v tak mladom veku vybrala práve túto prácu. Posledný film natočila, keď mala 21 rokov. Kvôli pochybnostiam ešte o niekoľko mesiacov neskôr verejne ohlásila svoj odchod z biznisu. V súčasnosti sa venuje mainstrímovému herectvu a hudbe.

Zdroj: twitter.com, dailymail.co.uk, globalpost.com, themoscowtimes.com

Foto: Facebook Autor: kiwibox