V spoločnosti panuje predstava, že ľudia, ktorí sa živia vlastným telom, sú nešťastnými obeťami systému. Ale je to naozaj tak? Čo je zlé na tom užiť si v posteli a ešte na tom aj zarobiť? O spojení posteľných radovánok s peniazmi by asi vedeli najlepšie rozprávať samotné zlatokopky, ktoré sú akousi odnožou najstaršieho remesla.

Prostitútky, spoločníčky aj zlatokopky spája fakt, že si na živobytie zarábajú v posteli. Pokiaľ v minulosti boli takéto ženy odsudzované alebo poľutovaniahodné, v súčastnosti sa karta obrátila. Živým dôkazom sú aj online zoznamky zamerané výlučne na bohatých „mackov“ a dámy, ktoré sú rady, ak sa im za ich spoločnosť muž náležite odvďačí.

Ženy sa už v dnešnej dobe netaja tým, že im je príjemné byť rozmaznávanými (vačšinou staršími) mužmi. Za ich spoločnosť sa im páni v rokoch náležite odmenia, pričom dámy rafinovane hotovosť neberú, lepšia je predsa kabelka za polročný plat priemerného Slováka, ktorú môžu nazvať milým darčekom. Byť obdarovaná je predsa lepšie, ako dostať pár stoviek v obálke. Aspoň to teda miliónkrát lepšie znie.

Zlatokopky začínajú mať aj nový spoločenský status. Mnohokrát ide až o obdiv. Aj keď stále ide len o predaj tela, po novom sú už považované za múdre ženy, ktoré zo svojej mladosti a príťažlivosti vedia vyťažiť maximum. Len tak na okraj veci, nemusí ísť výlučne iba o ženy.

Randiť s bohatým „oteckom“ začína byť prestížou. Takýto pán už vytiahol z ekonomickej krízy nejednu študentku. Moderná verzia prostitúcie ale prekvapivo nevzbudzuje až také opovrhnutie, ako šľapanie na rohu ulice. Pritom sa jedná o totožnú vec.

Aké sú hlavné dôvody žien ísť do takéhoto finančne výhodného vzťahu? Užívateľky online zoznamky pre zlatokopky sa zhodli na tom, že vráskavú tvár ľahko prehliadnu, keď im vie muž zaručiť finančnú stabilitu. Nájomné sa odteraz vyplatí samo, stačí si stiahnuť nohavičky. Ďalšou devízou starších zabezpečených mužov sú vraj ich skúsenosti. Zrejme majú dámy na mysli skúsenosti s nákupom jácht a športových áut. Zazobaný milenec je vraj aj dobrým životným učiteľom a to, že nemá hlboko do vrecka, je len príjemným bonusom.

Niektoré ženy sa zdôverili, že keby robili za 3 eurá na hodinu v kaviarni, pričom za ten istý čas môžu dostať 800 eur od prosperujúceho bankára, boli by hlúpe. Život zlatokopky považujú za možnosť cestovať po exotických destináciách, nechať si zaplatiť štúdium alebo sa venovať umeniu namiesto toho, aby žili z ruky do úst na prepchatých internátnych izbách.

„Obyčajný“ chlap zlatokopke nič zo spomínaného ponúknuť nemôže a láska sa, bohužiaľ, neráta. Kočky, ktoré majú rady peniaze, sa ale zhodujú na tom, že zlatokopka nemusí mať s jej „živiteľom“ styk, ak sa jej to nepáči. Takýmto báchorkám je však dosť ťažké uveriť. Možno to platí v prípade, ak si žabky narazia seniora, ktorému sa už tak ľahko nepostaví.

Zdroj: unilad.co.uk | Foto: giphy, pixabay