Každoročný vianočný ošiaľ je opäť raz tu. V telke nás už nejakú dobu otravujú obvyklé vianočné reklamy a obchody nás lákajú na zaručene skvelé tipy na darčeky. My sme si pre vás pripravili maličký ťahák, vďaka ktorému by ste sa mohli vyhnúť zbytočnému predvianočnému stresu a poriadne potešiť svoju partnerku! 

Samozrejme, ak patríte k tým šťastlivcom, ktorí frajerku či manželku nemajú, môžete potešiť mamu, sestru, kolegyňu či blízku kamarátku. Pripravili sme si pre vás 5 kategórií, do ktorých sme zaradili tie najlepšie tipy na vianočné darčeky. Každá žena má ale iný vkus, takže čo platí na jednu, nemusí platiť na ďalšiu, no myslíme si, že náš výber je dostatočne bohatý na to, aby ste tú svoju dokázali potešiť. A ak by aj nie, je možno na čase ju vymeniť…začíname!

Šperky

Hovorí sa, že poriadny šperk je najkrajšou ozdobou každej ženy. Aj tá vaša by určite nejaký chcela a v dnešnej dobe vás to našťastie nemusí ani finančne zruinovať. Takže ak máte hlbšie do vrecka a pravé zlato neprichádza do úvahy, dobrou alternatívou je kvalitná bižutéria. Tú dokážete nájsť aj vo väčších obchodných centrách, kde vám dokážu predavačky aj vhodne poradiť. V takomto prípade je lepšie vyhnúť sa nákupom na internete, pretože čo na obrázku vyzerá dobre, môže byť v realite totálne nekvalitné.

Absolútnym hitom sú v posledných rokoch náramky značky Pandora, na ktoré sa postupne dokupujú ďalšie a ďalšie guličky podľa toho, čo danú osobu vystihuje. Takýto darček by bol teda poriadne nadčasový a vy by ste mali na nejaké obdobie vybavené a nemuseli by ste pri každom sviatku uvažovať, čo vašej milej kúpiť. Ak však máte vy alebo vaša polovička voči bižutérii predsudky, môžete ju potešiť napríklad aj hodinkami. Tie už nie sú dávno len doménou nás chlapov a dobré hodinky sa dnes dajú zohnať aj za nižšiu cenu. Samozrejme, ženy sa rady blyštia, takže ak by boli ešte pozlátené, bolo by to obrovské plus.

Kozmetika a starostlivosť o telo

Tejto kategórií sa je lepšie úplne vyhnúť. Vkus žien na kozmetiku sa totiž mení častejšie ako ročné obdobia a mnohokrát sú v tomto negatívne ovplyvnené reklamou. Takisto sa vám môže stať, že ak svojej mladej kúpite parfém alebo čokoľvek iné, vyvolá to v nej pochybnosť, že sa vám na nej niečo nepáči. A vám sa takisto nechce skúšať a prezerať stovky voňaviek a tých „ženských vecí“. Aj tu sa však dá niečo vymyslieť.

Stále jej totiž môžete zaplatiť poukaz na masáže, solárium alebo inú kozmetickú starostlivosť. V období konca starého roka a začiatku nového si totiž veľa ľudí dáva rôzne predsavzatia a berie ho ako „nový začiatok“. A v rámci toho by vaša partnerka možno ocenila, keby do neho išla o niečo krajšia a sviežejšia. Ešte raz však opakujeme, v tomto prípade voľte s rozvahou!

Elektronika

Nový mixér či žehlička na vlasy sú prvoplánovými darčekmi, ktorým sa treba určite vyhnúť. Darček do domácnosti vyvolá v žene pocit, že je len nejakou slúžkou a veci potrebné na skrášlenie si dokáže kúpiť aj sama a vy sa do nich vyznáte asi tak, ako ona do vášho domáceho náradia. V tomto prípade je potrebné siahnuť po niečom zaujímavom a využiteľnom.

Kvalitný smartfón nie je zlou voľbou, ak je vaša polovička s tým aktuálnym už nespokojná a má ho dlhšiu dobu. To však neplatí, ak má iPhone X, no súrne „potrebuje“ iPhone XS. V poslednom období sú veľmi obľúbené aj tzv. instantné fotoaparáty, ktoré vám dokážu vytlačiť fotografiu hneď po odfotení. Tie dokážete zohnať aj za „lacný peniaz“, keď sa na internete dobre porozhliadnete. Keďže sú v súčasnosti veľmi obľúbené a ženy si svoje spomienky rady uchovávajú, určite by ste tým dokázali zabodovať. Veď aj na samotnom Instagrame, ktorým žije celá planéta, majú fotky takéhoto druhu obrovský úspech.

Oblečenie

Pri oblečení platia podobné pravidlá ako pri kozmetike. Aj keby ste so ženou boli neviem ako dlho, tak musíte uznať, že jej vkus je často veľmi ťažké odhadnúť. To, čo sa páči nám, sa nemusí páčiť im, no my to riešime omnoho menej ako ony. Oblečenie je teda veľký risk a aj tí, ktorí tvrdia, že svoju partnerku dokonale poznajú, sa môžu pri výbere oblečenia sakramentsky zmýliť. Takže pokiaľ vám žena „nenápadne“ nenaznačila, že sa jej niečo páči, máme pre vás z tejto oblasti dva tipy.

Prvým z nich sú tenisky, ktoré sú základným kameňom oblečenia každého človeka. V posledných rokoch sú populárnymi najmä športové modely a aj keď reálne v nich behá 1 z 10 ľudí, vyzerajú proste dobre. Najlepšou voľbou sú značky Nike Air Max, Adidas či New Balance, ktoré pohodlne zoženiete aj s cenovkou do 100 eur. Ak vás také niečo nenadchlo, tak ešte stále môžete jedným kúskom potešiť vás oboch. A to keď sa rozhodnete, že svojej drahej darujete nejaké rajcovné prádielko, no samozrejme na kvalitu dbajte aj v tomto prípade.

Zážitkový darček

Kategória, ktorú sme si nechali na koniec, je podľa nás absolútne top. Wellness pobyt v kúpeľoch, lyžovačka v Tatrách/Alpách, romantický víkend na krásnom mieste či zopár dní pri mori? Zážitok ako ušitý a krásne spoločne (vo dvojici!) strávený čas. Nič nepoteší človeka viac ako niečo, čo si uchová vo svojich spomienkach do konca života. Samozrejme, nie každý má na niečo také financie, no dnes sa dajú zohnať lacné letenky a ubytovanie omnoho ľahšie ako kedykoľvek predtým a v konečnom dôsledku aj naša krajina ponúka množstvo zaujímavých miest.

Veľa leteckých spoločností núka letenky doslova za pár eur, no samozrejme vyžaduje si to nutnosť pravidelného sledovania informácií, ktoré vám zabezpečí napríklad stránka s názvom „letenky do stovky“. Tú nájdete na Facebooku aj Instagrame. Navyše ubytovanie cez službu Airbnb je väčšinou lacnejšie a pohodlnejšie ako hotelové izby. Tu záleží teda len na vás a na záľubách vašej partnerky, akú alternatívu z vyššie spomínaných by ste zvolili. Zážitkom totiž nemusí byť len výlet do sveta, ale v prípade, že ste „akčnejší“, môžete zvoliť let balónom, zoskok padákom, lístky na festival či koncert obľúbenej kapely.

Záverečné tipy

V prvom rade sa snažte vychádzať z toho, ako svoju partnerku poznáte. Bude zbytočné kupovať jej šperky, keď má z nich vyrážky alebo ju brať na výlet do hôr, keď nedokáže vyliezť ani na kopec za domom. Takisto dbajte na kvalitu na úkor kvantity. Je lepšie dať jej jeden super darček a jednu maličkosť ako desať priemerných a horších vecí. Tie ani nevyužije a aj tak ju takmer vôbec nepotešia. V neposlednom rade je dôležité mať prehľad nielen o tom, čo by vašu polovičku potešilo, ale aj v celkovom výbere. Samozrejme, cena je taktiež dôležitá, no nie na úkor toho, že kúpite lacnú napodobeninu kvalitného výrobku.

Veríme, že sme vám pomohli a prajeme vám šťastnú ruku pri výbere, no nezabúdajte, že Vianoce nie sú len o darčekoch, ale hlavne o dobrej nálade a spoločne strávenom čase s tými, ktorých máme najradšej. Keď teda budete musieť navštíviť svokru, nefrflite. Keď vaša milá trošku pokašle štedrovečernú večeru, usmievajte sa. Keď budete musieť pozerať tie isté filmy už desiatykrát, nenadávajte. Šťastné a veselé!

Foto: Instagram, Pixabay.com