Domáce Majstrovstvá sveta v hokeji sa nezadržateľne blížia a fanúšikovia sú zvedaví, ktorí hráči zo zámoria nás môžu posilniť. V tomto článku sa dozviete, ako to vyzerá s nádejným doplnením kádra o hráčov z NHL a AHL! 

Majstrovstvá sveta v hokeji sú každoročne slovenskými fanúšikmi ostro sledovanou udalosťou. Tento rok bude hokejové šialenstvo ešte o to väčšie, že sa konajú u nás doma v Bratislave a Košiciach. Väčšina divákov by chcela v slovenských dresoch vidieť čo najkvalitnejších hráčov a nebudeme klamať, ak napíšeme, že najvyššia kvalita sa nachádza práve v kanadsko-amerických súťažiach.

Už niekoľko dní je jasné, že slovenský tím posilnia obrancovia Andrej Sekera z Edmontonu Oilers, Christián Jaroš z Ottawy Senators a útočník Tomáš Tatar z Montrealu Canadiens. Ich tímy totiž nepostúpili do play-off NHL, a tak sa títo chlapci môžu tešiť na atmosféru domácich MS.

V posledných hodinách obleteli médiá informácie, že k nim pribudne aj krídelník Richard Pánik z Arizony, keďže nášmu manažmentu na čele s Mirom Šatanom sa podarilo pre neho vybaviť sľúbenú poistku. Títo hráči sa pripoja k mužstvu 23.apríla. A aká je situácia s ďalšími?

Richard Pánik

Miroslav Šatan v posledných hodinách informoval, že na najbližšie prípravné zápasy proti Rakúsku bude k dispozícii Marián Studenič, ktorý sa ukáže v kempe už v strede tohto týždňa. 20-ročné pravé krídlo hralo tento rok na farme New Jersey Devils v AHL za tím Binghamton Devils a v 63 zápasoch získal Marián 28 bodov za 13 gólov a 15 prihrávok. Rovnako ako jeho tím, tak ani tím Marka Daňa nepostúpil v AHL do play-off.

Marko Daňo hrával za Manitoba Moose (50 zápasov, 12+17), čo je farma Winnipegu Jets. V jeho prípade je však komplikáciou to, že Winnipeg hrá momentálne ešte play-off NHL, a tak je možné, žeby si Daňa mohli povolať do prvého tímu. Winnipeg však prehráva so St.Louis už 0:2 na zápasy a počas sezóny Daňa ešte ani raz vyššie nepovolali. S jeho príchodom do prípravného kempu našej reprezentácie tak fanúšikovia už viac-menej rátajú.

Marko Daňo

V AHL nám osud prial aj do tretice, keď proti sebe v prvom kole play-off budú stáť dvaja slovenskí hokejisti. Peter Cehlárik (Providence Bruins) a Tomáš Jurčo (Charlotte Checkers). V prípade vypadnutia Cehlárikovho tímu je však možné, žeby bol povolaný do Bostonu Bruins, ktorý hrá sériu s Torontom a zatiaľ je 1:1 na zápasy. Cehlárik totiž odohral tento rok v NHL za “Medveďov” už 20 zápasov a u manažmentu bol veľmi obľúbený. Na druhej strane má Jurčo zmluvu iba s tímom AHL, takže v prípade vypadnutia jeho tímu by nehrozili žiadne komplikácie.

Peter Cehlárik – 2 góly v drese Bostonu Bruins

V NHL je zatiaľ situácia priaznivá v prípade 21-ročného obrancu Erika Černáka, ktorý je vychádzajúcou hviezdou Tampy Bay. Tá ako najlepší tím základnej časti celej NHL šokujúco prehráva v sérii s Columbusom už 0:2 na zápasy. Dá sa však očakávať, že to bude ešte tuhý boj, ktorý môže dopadnúť naozaj hocijako. Zaujíma nás aj spomínaná séria medzi Bostonom a Torontom, kde je 1:1 na zápasy. V Bostone máme totiž brankára Jaroslava Haláka a obrancu Zdena Cháru, a v Toronte zas obrancu Martina Marinčina. Z tejto dvojice nám teda určite nejaká posila vzíde.

Majstrovstvá sveta sa tento rok začínajú navyše až 10.mája, kedy bude v NHL aj v AHL v hre už len minimum mužstiev. Pri správnej konštalácii hviezd by sme sa vďaka hráčom zo zámoria teda mohli dočkať naozaj výrazného posilnenia nášho kádra. Tým však prajeme v prvom rade veľa úspechov v ich kluboch a najmä nech sa im vyhýbajú zranenia!

Zdeno Chára

Foto|Video: Twitter, YouTube