MS v hokeji sú v plnom prúde a svojimi výkonmi na nich zaujali veľké kluby aj slovenskí reprezentanti. Dôkazom toho je aj pozvánka do letného rozvojového kempu NHL, ktorú dostal jeden z našich najmladších hráčov na šampionáte! 

19-ročný obranca Martin Fehérváry patrí medzi najväčšie talenty, ktoré na Slovensku máme. Už v tak mladom veku sa objavuje na druhých MS v hokeji medzi dospelými, keď svoju premiéru absolvoval minulý rok na turnaji v Dánsku. Martin hrá s veľkým prehľadom a patrí medzi opory našej reprezentácie, k čomu mu určite pomohlo aj to, že už niekoľko rokov pôsobí v kvalitných švédskych súťažiach.

Celý uplynulý ročník odohral v drese HV 71 v najvyššej švédskej lige SHL, čo neuniklo pozornosti tímu Washington Capitals, ktorý Martina minulý rok draftoval v druhom kole zo 46. miesta. Fehérváry sa nedávno priznal, že dostal pozvánku do špeciálneho rozvojového kempu pre mladé talenty, ktorý sa bude konať niekedy koncom júna, no už teraz vie, že sa objaví aj na hlavnom predsezónnom kempe celého tímu. Ak Martin svojimi výkonmi zástupcov klubu z hlavného mesta USA zaujme, tak sa môže kľudne stať, že ho od budúcej sezóny budeme vidieť v tíme po boku takej hviezdy, akou je kapitán Capitals Alexander Ovečkin!

Martin Fehérváry zostrih

https://www.youtube.com/watch?v=mE_6pIZQ6W0

Foto|Video: Instagram/Martinfehervary, Twitter, YouTube