Ak ste na sociálnych sieťach varený pečený, hashtag vám je asi dobre známy. No nie všetci vedia, kde majú hľadať mriežku, ktorá predstavuje formu kľúčového slova vystihujúceho daný text či obrázok. 

Nevedomosť ľudí o tom, ako majú k svojej fotke priradiť znak #, priviedla Bena Gömöriho s priateľkou k vynálezu, ktorým by radi dobyli svet. Napriek tomu, že # sa nachádza aj na obyčajnej klávesnici, nie každý o nej vie a tí, čo aj vedia, tak sa im nechce prepínať funkcie či jazyk, aby sa k nej „dopátrali“.

comment-utiliser-les-hashtags

Dvojica sa tak rozhodla využiť ľudskú neznalosť a lenivosť a svetu predstavila jedno jediné tlačidlo Hashkey, v štýle MacBookov od Applu, ktoré sa k počítaču pripojí pomocou USB-éčka. Hashkley stačí stlačiť a je to. Jeho výhodou by mala byť aj váha a rozmery vo veľkosti klávesy, takže by sa mal zmestiť aj do vrecka.

Otázkou je, či je tento vynález naozaj až taký praktický a či je fakt potrebné nosiť pri sebe nejaký kláves len preto, aby sme mohli na Facebooku či Instagrame spraviť #. Zvlášť sa niečo také malé môže hocikedy a hocikde zapotrošiť.

3c0f326df04ed9e02d04678daf133187_large

Viac než stovka ľudí by s nami ale asi nesúhlasila, pretože sa tento projekt rozhodla podporiť na serveri Kickstarter. Tvorcovia do neho investovali vyše 2 000 libier, no na spustenie masovej výroby je potrebnél vyzbierať 15 000 libier. Ak sa im to do dvoch týždňov nepodarí, mriežka ako samostatné prenosné tlačidlo upadne do zabudnutia. Aspoň na istý čas, kým opäť niekto nepríde s podobným bláznivým nápadom.

Foto: Kickstarter