Kedysi sa ho báli všetci, teraz skončil s krvavou grimasou v rohu klietky. Frank Mir bol v minulosti obávaným šampiónom ťažkej váhy v UFC. Dalo by sa povedať, že v tých časoch bol jedným z najnebezpečnejších mužov na svete vôbec. Teraz je však už všetko inak. 

Frank je už veterán a ako 39-ročný sa snaží ešte niečo vyťažiť zo svojej zašlej slávy. V júni 2004 bol na absolútnom vrchole, keď sa stal majstrom ťažkej váhy. O tri mesiace neskôr však havaroval na motorke a jeho kariéru to výrazne pribrzdilo. Dokázal sa však vrátiť a naďalej podávať dobré výkony, aj keď už sa nikdy nedostal do takej formy, ako pred nehodou.

Frank Mir zostrih najlepších momentov

https://www.youtube.com/watch?v=-LKAVRyN2DA

Od roku 2012 to s ním však ide dolu vodou a z 10 posledných zápasov v MMA prehral 8. Posledné dva pod hlavičkou druhej najväčšej organizácie Bellator, kde sa tento rok presunul po rokoch zápasenia medzi elitou v UFC. V piatok dostal opäť “na držku” od takmer o 10 rokov mladšieho zápasníka Javyho Ayalu. Ten sa síce na začiatku ocitol aj na podlahe klietky, no v druhom kole sa zápas otočil. Najmä kvôli tomu, že Frankovi po jednej z tvrdých rán súpera vyletel z úst chránič na zuby.

Ayala mu zuby vybíjal jedna radosť a Frank sa po zápase priznal, že sa ich snažil počas toho povyberať, no súper mu zlomil čeľusť, následkom čoho s ňou nemohol hýbať. Po minúte a pol krutého boja sa rozhodol Frank poprvýkrát v živote vzdať, keď potľapkal súpera po pleci. Svedkom tohto celého bola aj jeho dcéra, kvôli ktorej pred zápasom tvrdil, že v jej prítomnosti nemôže prehrať. Otázne je, či takémuto legendárnemu zápasníkovi ešte stojí táto bolesť za to.

Frank Mir vs. Javy Ayala

Zdroj: Sportbible.com | Foto|Video: YouTube