Hovorí sa, že pes je najlepší priateľ človeka. Keď prídu na rad bojové plemená, zrazu to také jednoznačné nie je. Pitbull, bulteriér či rotvajler sú pre mnohých kontroverzné psie rasy, ktoré by mali byť zakázané, pretože ich útoky zvyknú končiť pre obeť fatálne. Na druhej strane barikády zas stoja ľudia, ktorí upozorňujú, že chyba nie je v psom plemene, ale vo výchove a tréningu.

Mario Perivoitos, 41 rokov

Mario bol podľa všetkého až po uši zapletený do drogového biznisu. V jeho byte sa natáčal aj dokument BBC “Drugs Map Britain”. Počas natáčania dostal na svojej posteli epileptický záchvat a v tom momente naňho zaútočil jeho pes – stafordširský teriér. Schytal mnohé zranenia tváre a krku, jeho hrtan bol úplne rozdrvený. O dve hodiny neskôr zomrel v nemocnici, kde podľahol masívnej strate krvi.

Zarážajúce však je, že Major (jeho pes) mal v tele až 8-krát väčšie množstvo kokaínu, ako je bežná dávka narkomana. Drogu musel pes zožrať, čo malo na jeho správanie vážny dopad. Nadrogovaný sa zrejme cítil dominantne, a to bolo spúšťačom jeho útoku, ktorému už štáb BBC nemohol zabrániť.

Lisa Green, 32 rokov

Lisa bola vedúcou predajne s drogériou a kozmetikou. Vlastnila psa – kríženca pitbulla a boxera, ktorý ju na terase jej domu napadol. Útok bol brutálny a skončil tragicky. Jej susedia najskôr počuli, ako volá o pomoc, a neskôr videli, ako ju vlastný pes doslova trhá. Hrýzol ju do nôh, krku a hlavy. Bola prevezená do nemocnice, kde zraneniam podľahla.

Susedia sa ju pokúšali zachrániť, ale útok psa bol príliš zúrivý. Susedka Loretta ho začala udierať s kusom šunky, ktorou ho chcela odlákať, no pes ju ignoroval a pokračoval v divom útoku na svoju majiteľku. Besnenie ukončil až privolaný policajt, ten kríženca postrelil a potom prebehlo jeho utratenie. Príčina útoku nie je známa.

Porsche ‘Nicole’ Cartee, 25 rokov

Porsche vlastnila pitbullteriéra viac než 10 rokov, správala sa k nemu ako k svojmu dieťaťu. Pes ale nečakane zaútočil na jej mamu. Porsche spolu so svojou sestrou mame pomohli a pitbulla odtiahli. No hneď potom zaútočil na ňu samotnú, čím ju zároveň uhryznutiami do tela a hlavy zabil. Jej mama a sestra utržili viacero zranení, mama potrebovala operáciu. Dôvod, prečo pes zaútočil tak brutálnym spôsobom, nie je známy. Nakoniec bol utratený.

Priateľ zabitej dievčiny to znášal veľmi ťažko: “Včera som stratil lásku svojho života kvôli pitbullovi a pre tých, ktorí hovoria, že pitbully nie sú zlé, vravím vám choďte do pekla, viem čo spravili.”

Zdroj: metro.co.uk | dailymail.co.uk | Foto: youtube.com