Tetovanie a svadba je v podstate to isté. Obe vás predurčujú k tomu, že by ste už s daným komponentom, či už živým alebo nakresleným na tele, mali žiť navždy. Avšak vieme, že človek mieni, život mení. A tak ako sa môžeme rozlúčiť so ženou, ktorej sme sľubovali vernosť navždy, vieme sa rozlúčiť aj s tetovaniami. Ako by ale bez obrázkov vyzerali ľudia, ktorí sú potetovaní takmer od hlavy po päty a v spoločnosti tak budia často strach? Na to sa pozrel fotograf Steven Burton.Fotograf Steven Burton vytvoril seriál “Skin Deep” a v rámci neho si vzal na paškál bývalých členov gangu, ktorých kožu dlhé roky pokrývali tetovania. Títo ľudia si už ani sami nevedeli predstaviť, ako by ich telo či tvár vyzerali bez atramentu. Steve im preto vytvoril portréty pred a po odstránení tetovania, ktoré v pokerovaných gangstroch podľa jeho slov vyvolali hlboké emócie.

Cieľom Burtonovho seriálu je ukázať rozdiel, ako potetovaných a nepotetovaných ľudí vníma a súdi spoločnosť bez toho, aby ich poznala.

tet8 tet9 tet10 tet11 tet12

tet13

Zdroj/Foto: stevenburtonphotography.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Bruno
Vtipálek, ktorý píše o všetkom možnom, čo zaujíma mladého muža. Jeho najväčšou parketou sú zábavné videjká, avšak občas sa dotkne aj nevyčerpateľnej studnice menom sex a vzťahy. Má rád módu, modernú hudbu a úplne najviac miluje Mickey Mousea. Čaká už len na svoju Minnie.