Bozkávanie nemôže nahradiť se*, ale aj tak túto časť predohry netreba brať na ľahkú váhu.

Iste, už ste vyšli z tých čias strednej školy, kedy bolo bozkávanie a ruky pod tričkom alebo v rozkroku pomyselným vrcholom telesnej rozkoše. Ale nesmiete zabúdať na skutočnosť, že žena je romantický tvor, ktorý si bozky viac cení než vecnejšie orientovaný muž. Okrem toho má bozkávanie aj priamy fyziologický účinok na vašu milú.

Prečítajte si tiež: Chcete, aby pri vás tiekla? Bozkávajte, bozkávajte, bozkávajte…

Pri vášnivom bozkávaní sa vymieňajú hormóny, ktoré sú v slinách, takže žena dostáva priamo do tela dávku testosterónu a iných mužských pohlavných hormónov. Ten spôsobí, že jej myseľ a telo sa začnú otvárať novým možnostiam lásky. Kvalitný bozk tak pripraví pozíciu k novým métam. Ivana hovorí „Neviem, ako je to možné, ale vždy, keď sa dlhšie bozkávam s mužom, mám chuť na se*. A to aj vtedy, ak toho muža ešte dobre nepoznám. Po bozkávaní aj na diskotéke som oveľa hravejšia, a preto sa často musím krotiť.”

Ako sa však dobre bozkávať? Existuje niekoľko všeobecných rád a tipov, ktoré by ste  mali vo vlastnom záujme dodržať. V prvom rade je prepotrebná hygiena. Názor, že muž by mal páchnuť za tabakom a starou kolínskou patrí dávno na odpadlisko dejín. Na druhej strane dnes ťažko vyhrávajú muž, ktorí sú pred zrkadlom viac než nežnejšie stvorenie. Ako by povedali bratia Česi, je potrebné sa starať, ale „přiměřeně“. Kvalitná zubná pasta, ústna voda sú dnes samozrejmosťou. Veľmi užitočným nástrojom je balzam na pery (najmä v zimných mesiacoch) a náplasť proti oparu. Nezabúdajte vždy nosiť pri sebe tic – tac alebo žuvačky. Pokiaľ si chcete dať drink, majte na pamäti, že silná slivovica nie je najlepší nápad.

Teraz ku samotnej technike bozku. My, muži, sme stavaní v akejkoľvek situácii podať čo najlepší výkon. Príroda nás vybavila inštinktom zabijakov, pretože v reálnej aj v betónovej džungli prežije len ten najsilnejší. Ale bozkávanie nie je lovenie mamuta. Preto to musíte brať s nadhľadom. Nezabudnite na jemný úsmev a objatie. Nebozkávajte sa tak, akoby ste chceli svoju partnerku zjesť a vysať jej celú ústnu dutinu. Tým odplašíte veľa žien.

Prečítajte si tiež: 15 faktov o bozkávaní, ktoré musíte ovládať!

Skôr by ste sa mali prispôsobiť povahe a rytmu svojej partnerky. Tak ako pri každej spoločenskej činnosti, aj tu je dôležitá symbióza a spolupráca. Pozorne sledujte jej reakcie na pohyby vašich pier a jazyka. Veľa žien má rado, ak muž jemne cucká hornú a dolnú peru. Jazyk nemusí ísť len ku jazyku, ale aj po perách partnerky. Na samotnom jazyku máme miesta, ktoré reagujú na podnety s väčšou či menšou intenzitou. Najviac reaguje špička jazyka. Preto skúste partnerku nahovoriť, aby ste sa bozkávali tým spôsobom, že sa budete dotýkať iba špičkami horných a dolných pier. Tak vytvoríte striešku pre jazyky. Samotné jazyky sa budú letmo dotýkať svojimi špičkami. So zavretými očami prebudia bozky všetky vaše zmysly. Naviac tento typ bozku je vhodný pre „slintavejšie“ povahy. Ignorovať problém oslintanej partnerky je princíp egoizmu.

Nezabúdajte prejsť aj na iné časti tváre. Krk, líca, šija sú miesta, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť. Bozk na čelo je prejavom veľkej intimity medzi partnermi. Vždy je dobré lichotiť, aj keď krv pri vášni putuje niekde inde ako do mozgových centier. Každú poteší, ak počuje, že je sladká ako med, že ste z nej paf, že je krásna. Na záver iba dodáme – veľa šťastia pri tréningu.

Autor: Marián P.