Takmer rok čakali všetci fanúšikovia aj neprajníci na zápas medzi dvoma známymi rapermi. Slovenskou legendou Rytmusom, ktorý vyzval českú hviezdu Marpa. Obaja sa na tento duel pripravovali dlhé mesiace a predviedli divadlo, na ktoré diváci dlho nezabudnú!

Večer pod záštitou organizácie X fight nights priniesol v pražskej O2 aréne množstvo zaujímavých duelov. Tým najočakávanejším bol bezpochyby súboj medzi Rytmusom a Marpom. O2 aréna bola vypredaná do posledného miesta a očakávala fantastický zážitok. Nebol azda nikto, kto by tento zápas nesledoval a známe osobnosti vyjadrovali prostredníctvom sociálnych sietí jednému či druhému bojovníkovi obrovskú podporu. 

Rytmus bol outsiderom, pretože to bola pre neho v bojových športoch premiéra, zatiaľ čo Marpo mal na konte predtým už 9 zápasov v thajskom boxe. A navyše, vekový rozdiel rozdiel medzi oboma nebol taktiež nezanedbateľný, veď Rytmus je starší o 8 rokov. Ich zápas bol zlatým klincom na záver celého večera. Raperi proti sebe nastúpili vo váhovej kategórií do 82,5 kilogramu. A drvivá väčšina fanúšikov držala palce jednoznačne domácemu Marpovi a na Rytmusa vo veľkom bučali. Marpo im sľuboval, že Rytmusa ukončí do piateho kola.

Zápas, ktorý mal trvať šesť kôl po tri minúty, bol od začiatku skvelý a raperi si nič nedarovali. Rytmus v druhom kole niekoľkokrát skončil na zemi a Marpo už dvíhal ruky nad hlavu. Nikto nečakal, že sa slovenský raper ešte dokáže pozbierať a vydržať takýto tlak. Situácia sa v 3. a 4. kole obrátila a na Marpovi bolo vidno, že mu dochádzajú sily. Rytmus predviedol niekoľko kvalitných úderov a všetci sa nevedeli dočkať kola číslo 5, v ktorom mal Marpo podľa svojich slov Rytmusa ukončiť.

Rytmus však zvládol aj nasledujúce dve kolá aj napriek tomu, že bolo už na obidvoch badať veľkú únavu. Zápas akoniec vyhral na body Marpo, no slovenský raper predviedol obrovskú vôľu, za ktorú si určite zaslúži rešpekt. Podľa názorov odborníkov dokonca tento zápas prekonal pôvodné očakávania. Diváci určite odchádzali spokojní, no ťažko povedať či sa niečoho podobného ešte od Rytmusa dočkáme alebo sa bude venovať už len hudobnej kariére.

Foto: Instagram