Portugalský zápasník MMA Joao Carvalho vo veku 28 rokov po ťažkom zápase v Dubline podľahol zraneniam. Bojoval s Írom Charliem Wardom, ktorý vyhral po technickom K.O.

Počas prestávok medzi jednotlivými kolami bol Carvalho ošetrený, no mal prirodzené reakcie a komunikoval. I napriek silným úderom, ktoré inkasoval, neboli žiadne podozrenia na jeho zlý stav. Reagoval na otázky lekárov, vedel, aký je deň, čo v týždni robil. Tieto kontrolné otázky lekárov utvrdili, že Joao je pri vedomí a schopný ďalšieho boja. Rozhodca však v treťom kole boj zastavil a za víťaza vyhlásil Charlieho Wardoma.

Po ukončení zápasu na následky technického K.O. Carvalho silno krvácal z nosa a bol ošetrený. Na otázky od lekárov, či cíti bolesť hlavy alebo nevoľnosť odpovedal, že mu nič nie je a bolesť necíti. Na ich odporučenie bol však prevezený do nemocnice na vyšetrenie CT.

Pri prevoze do nemocnice sa začal Carvalho asi po desiatich minútach sťažovať na bolesť hlavy a zvracať. Po ďalších asi piatich minútach sa jeho stav ešte zhoršil a bolesti sa zvyšovali. V nemocnici podstúpil operáciu mozgu, no jeho stav bol stále horší. Zraneniam napokon podľahol v pondelok v nočných hodinách.

Známe legenda bojových športov Conor Mc Gregor sa po zápase vyjadril:

“Môj tímový kolega Charlie bojoval pekelný zápas a vybojoval víťazstvo. Myslím si však, že zápas mohol byť ukončený už skôr a rozhodcovia by to mali mať viac pod kontrolou.”

https://www.youtube.com/watch?v=ioYIWUnR-pg

Zdroj: deadspin.com, Youtube  | Foto: newsflow24.com