Dnes bola bojkotujúcimi hráčmi prostredníctvom sociálnych sietí a webovej stránky chcemehrat.sk zverejnená výzva aktuálnemu vedeniu Slovenského Zväzu Ľadového Hokeja s odkazom “Chceme hrať!”.

Hráči vo výzve prostredníctvom svojho verejného zástupcu Michala Handzuša vyzývajú Igora Nemečka a kompetentných, aby sa verejne zaviazali, že sa budú do konca júna 2016 konať nové, demokratické voľby prezidenta SZĽH. A zároveň, v prípade, že by sa tieto voľby do konca júna 2016 nekonali, zaväzuje sa aktuálny prezident Igor Nemeček sám odstúpiť zo svojej funkcie prezidenta SZĽH.

Záleží nám na budúcnosti slovenského hokeja, záleží nám na takom fungovaní hokejového zväzu, ktorý sa riadi základnými pravidlami fair-play a neúnavne pracuje na zlepšení stavu hokeja na Slovensku. Preto predkladáme prezidentovi SZĽH I. Nemečkovi ústretovú ponuku, ako túto situáciu rýchlo a jednoducho vyriešiť.

Bojkotujúci hokejisti poukazujú hlavne na nesprávne vedenie SZĽH a s tým spojené zlé smerovanie slovenského hokeja a práce s mládežou, ako aj ďalšie problémy, ako sú korupčné škandály spojené s výstavbou štadiónov, ale aj korupciou samotnou v hokeji ako takom.

870