Prémiové značky často nezvládajú konkurenciu tak, ako by bolo vhodné. Hľadať príklady je jednoduché, Apple a Samsung sú mačkou a myšou už niekoľko rokov, uťahujú si zo seba navzájom, uťahujú si zo zákazníkov druhej značky. Podobná nevraživosť sa vkráda aj k značkám automobiliek, prekvapivo k tým „naj“, k akým patrí aj nemecké BMW.

Nasledujúce video porovnáva pohony všetkých kolies BMW a Audi. Audi s pohonom Quattro, ktorý je na trhu podstatne dlhšie ako xDrive od BMW sa snaží vyjsť na rampu ako prvé, neúspešne. Po ňom nasleduje štvorkolka od BMW s bezchybným prejazdom.

Každý, kto už niekedy videl, ako jazdí auto so 4×4, navyše s Quattrom, musí chápať, že video je absolútny nezmysel. Veríme, že aj auto s pohonom všetkých kolies hocakej čínskej automobilky by sa na rampu vyškriabalo bez problémov a netrápilo by sa tak, ako táto Q5. Iba pre ilustráciu, v nasledujúcom videu Audi 80 s pohonom Quattro (vyrábané od 1986 do 1991) vyťahuje z priekopy zapadnuté BMW. Názor si vytvorte sami, auto staré takmer 30 rokov, naozaj bude nové Audi tak nemožné?