Žijeme v dobe, kedy je každý druhý radikálnejší názor automaticky zaškatuľkovaný do kategórie „konšpiračných teórií“. Preto sme sa rozhodli uverejniť niekoľko takých, ktoré sa nakoniec stali realitou.

 

Americká tajná služba CIA zapletená do obchodu s drogami?

Podľa amerických investigatívnych novinárov Paula J. Watsona a Alexa Jonesa bola CIA zapletená do celosvetovej siete obchodu z drogami, pričom najväčšiu intenzitu mala táto činnosť zaznamenať v čase medzi rokmi 1985 – 1987. Drogy mali prúdiť od nikaragujských „Contras“ s požehnaním CIA  do Los Angeles, predovšetkým vo forme „cracku“, ktorý je považovaný za najnebezpečnejšiu formu kokaínu. Peniaze potom mali putovať späť do rúk nikaragujských kontrarevolucionárov, ktorých cieľom bol boj proti rozmáhajúcemu sa komunizmu.

Proti Ústrednej spravodajskej službe USA vypovedal napr. bývalí dôstojník policajného oddelenia Los Angeles Michael Ruppert, ktorý mal byť svedkom týchto obchodov či mexický narkobarón Jesus Vincente Zambada Niebla, ktorý tvrdil, že bol pre tieto drogové operácie najatý vládou USA.

drogy-3

V roku 1986 Reaganova administratíva priznala, že finančné prostriedky z pašovania kokaínu pomohli financovať nikaragujských rebelov. Podobne aj interné vyšetrovanie CIA zistilo, že agenti spolupracovali s drogovými dílermi na podporu programu „Contra“, avšak s námietkou, že sa nenašiel žiadny priamy dôkaz sprisahania zamestnancov CIA ani amerických vládnych kruhov.

* Gary Webb, držiteľ Pulitzerovej ceny a autor knihy Dark Alliance: The CIA, the Contras, and the Crack Cocaine Explosion, ktorá prišla s mnohými odhaleniami v tomto prípade, zomrel v roku 2004. Spáchal vraj samovraždu… Dvoma ranami do hlavy…

Tuskegge syphilis experiment – neľudský experiment vykonaný na ľuďoch

Public Health Service (PHS) – divízia amerického Ministerstva zdravotníctva USA vykonala medzi rokmi 1932 až 1972 klinickú štúdiu o vidieckych afrických mužoch nakazených syfilisom. Štúdia niesla názov „Vplyv neliečeného syfilisu na černošského muža“ a pracovala so „vzorkou“ 399 nakazených afroameričanov. Týmto mužom nikto nepovedal, že sú nakazení pohlavnou chorobou (PHS im oznámila, že majú vraj „zlú krv“) a ponechali ich žiť nerušene ďalej. Až keď začala 2. svetová vojna a 250 z týchto mužov malo narukovať, oznámili im blbú novinku, že majú syfilis. Liečba im napriek tomu nebola nikdy poskytnutá, hoci bol už od roku 1940 penicilín dostupným liečivom.

sifilis

Do roku 1970 na syfilis zomrelo 128 z týchto mužov, pričom bolo nakazených ich 40 manželiek a 19 detí prišlo na svet s tzv. vrodeným syfilisom. Tento zverský experiment trval celých 40 rokov a keď sa prevalil, významne narušil dôveru černošského obyvateľstva voči americkej vláde a zdravotníctvu. Public Health Service, samozrejme, dodnes pokračuje vo svojej činnosti.

* Neskoré štádium syfilisu sa prejavuje vážnymi kardiovaskulárnymi poškodeniami, zmenami na kostre či kĺboch, postihnutý je i mozog a nervová sústava, čo následne vedie k demencii. Nakazený človek trpí halucináciami, mánio-depresiou, až trvalou paralýzou. Následne slepne a stráca všetky reflexy. Trpí únikom moču a stolice, až dokiaľ nakoniec s demenciou, rozpadnutou osobnosťou, rozožratou nosnou priehradkou a podnebím „konečne“ nezomrie.

Ako kontrolovať ľudskú myseľ? Vyrieši to Projekt MKUltra

Od roku 1950 do roku 1973 prebiehali na amerických občanoch pokusy, ktorých cieľom bolo nájsť spôsob, ako ovládnuť ľudskú myseľ a podriadiť druhú osobu či dav vlastnej manipulácii. Prostriedky, ktoré CIA pre tento účel využívala, boli rôzne. Išlo napr. o drogy, elektroniku, hypnotické stavy, zmyslovú depriváciu, slovné a se*uálne zneužívanie či mučenie upriamené na narušenie bežných vzorcov správania sa subjektu.

Vyvíjané bolo i niečo ako sérum pravdy, pričom medzi testovanými subjektami boli napr. prostitútky, väzni, ale i študenti a vojaci. Predovšetkým na posledných spomenutých boli testované i látky ako LSD, meskalín, amfetamíny i metamfetamín. V tomto smere boli veľmi aktívni aj ostatní účastníci medzinárodných vzťahov, napr. nacistické Nemecko, Japonsko či Rusko.

pokusy

Do projektu MKUltra malo byť zapojených v roli subdodávateľov viac ako 80 rôznych inštitúcií – univerzity, väznice a nemocnice nevynímajúc. Najvyšší súd USA prijal uznesenie, že projekt MKUltra sa zaoberal výskumom a vývojom chemických, rádiologických a biologických materiálov, ktoré je možné využiť v tajných operáciách na kontrolu ľudského správania.

Hoci bol projekt ukončený v roku 1973, k zásadným odhaleniam došlo až v roku 1977, keď bolo vďaka Zákonu o slobode informácií odhalených 20 000 dovtedy utajených dokumentov.

* Ak ste filmoví fanúšikovia ako my, tak vám v súvislosti s touto témou na pobavenie odporúčame dva výborné filmy. Prvým je Mandžuský kandidát z roku 2004 s Danzelom Washingtonom a Meryl Streep a tým druhým je trochu starší (ale o to lepší) pochmúrny Jakubov rebrík (1990) s Timom Robbinsom.

Ilegálne odpočúvanie a špehovanie bežných občanov vládou USA

Zatiaľ poslednou konšpiráciou, pri ktorej sa ukázalo, že nie je bludom, ale krutou realitou, bol prípad sledovania bežných občanov (a nie iba tých) americkou Národnou bezpečnostnou agentúrou NSA.

Ako tvrdia americkí investigatívci – prirovnávanie vlády k Orwellovmu „1984“ bývalo predmetom posmechu. Ak ste tvrdili, že vás „oni“ sledujú, boli ste označení za paranoidných konšpiračných teoretikov s alobalovým klobúčikom na hlave. A dokonca napriek tomu, že bolo odhalené, že NSA viac ako 10 rokov nezákonne odpočúvala a zaznamenávala komunikáciu bežných občanov, ľudia boli neustále ubezpečovaní o tom, že je to v poriadku. Vraj v „post 9/11 svete“ musia byť isté slobody v záujme všeobecnej bezpečnosti obetované.

sledovanie

Nuž ale, keď sa na scéne objavil Edward Snowden ukázalo sa, že to je trochu inak. Začiatkom júna 2014 vyšlo v denníku The Washington Post, že takmer 90 % z dát, ktoré sú zhromažďované NSA v rámci programu „PRISM“, pochádza od bežných internetových používateľov bez napojenia na teroristické siete. Podľa American Civil Liberties Union (ACLU) to je v absolútnom rozpore so štvrtým a piatym dodatkom Ústavy USA a podľa E. Snowdena i s článkom 12 Všeobecnej deklarácie ľudských práv.

* Neostalo iba pri občanoch USA. Ako pravdivé sa ukázalo, že už 10 rokov pred Snowdenovým odhalením bola NSA zaneprázdnená zachytávaním obrovského množstva komunikácie (hovorov, faxov a e-mailov) z celého sveta v rámci projektu Echelon. K zapojeniu do tohto programu sa priznala i Austrália a Veľká Británia. No a iba pred dvomi rokmi došlo k odhaleniu, že NSA odpočúvala i vrcholných politikov Európskej únie. Tak čo dodať? Snáď iba… Nech odpočúvajú v pokoji.

Podobných prípadov je, samozrejme, viac, ale netreba to preháňať… A čo si myslíte vy? Čo z toho, čo nám dnes „oni!“ tvrdia je klamstvo a čo pravda? Boli „dvojičky“ iba zámienkou? Chcú svet ovládnuť Rusi, Američania či Bilderberg? Je Dan Nekonečný mimozemšťan?!

Podeľte sa s nami o vaše názory! :)