Svet MMA už ponúkol fanúšikom množstvo nezabudnuteľných zápasov a bojovníkov. Momentálne však v ňom výrazne žiari Američan, ktorý pred pár rokmi stál v klietke zoči-voči aj proti samotnému Conorovi McGregorovi! Ak nepoznáte meno Max Holloway, tak asi až tak dobre nesledujete MMA. Tento týpek, ktorého prezývajú aj “požehnaný” (po anglicky “blessed”), neokúsil trpkosť porážky od 17. augusta 2013. A v ten deň ho porazil práve spomínaný Conor McGregor, pre ktorého to vtedy bol ešte len druhý zápas v UFC! Od tohto stretnutia sa udialo naozaj mnoho. Conor  sa stal najväčším marketingovým lákadlom UFC, a Max? Ten odvtedy neprehral ani jeden z 13 nasledujúcich zápasov.

Max Holloway vs. Conor McGregor zostrih zápasu

V UFC celkovo vyhral 16 zápasov a pripísal si iba tri prehry. Fanúšikovia začali po jeho víkendovom víťazstve v dueli s Brianom Ortegom, v ktorom Holloway uštedril svojmu súperovi viac ako 600 úderov (!), mohutne volať po odvete s Conorom. Ten momentálne nemá naplánovaného žiadneho súpera, keďže Khabib zatiaľ akýkoľvek ďalší duel s McGregorom odmieta a vzťahy medzi ním a UFC sú stále poriadne vypäté. A odborníci už tvrdia, že Holloway je momentálne lepší.

Bolo by určite zaujímavé po rokoch sledovať zápas medzi týmito dvoma bojovníkmi. Holloway sa za roky tvrdej práce vymakal na jedného z najobávanejších bojovníkov a určite by chcel poslednú prehru Conorovi vrátiť. McGregor by zas mohol túžiť po napravení reputácie a návratu k niekdajším výkonom. Veď fanúšikovia MMA ho naposledy videli víťazné dvíhať ruky nad hlavu pred viac ako dvoma rokmi a drsný Ír sa už podľa mnohých skôr viac venuje reklame ako zápaseniu. Uvidíme, či takáto situácia nakoniec vyprovokuje týchto dvoch špičkových fighterov k prijatiu výzvy od fanúšikov a opäť ich uvidíme stáť proti sebe v klietke. Pre svet MMA by to bolo určite veľké potešenie.

Max Holloway vs. Brian Ortega celý zápas

Foto|Video: Twitter, Instagram, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.