Jedna z najväčších legiend bojových športov Brock Lesnar sa podľa posledných správ opäť plánuje vrátiť do UFC. A nebude to len tak hocijaký návrat, pretože už teraz sa chystá veľkolepá šou! 

Brock Lesnar je v prvom rade jedna z najväčších osobností histórie wrestlingu. Doteraz je najmladším šampiónom organizácie WWE v dejinách (25 rokov a 44 dní) a túto súťaž dokázal celkovo ovládnuť 6-krát v rámci ťažkej váhy. Od wrestlingu si dal však medzi rokmi 2007 až 2011 pauzu a rozhodol sa vyskúšať MMA. Po jednom zápase v americkej organizácií “Hero´s”, ktorý bez problémov ovládol, sa okamžite katapultoval rovno do UFC.

Aj napriek tomu, že ho v jeho prvom zápase porazil Frank Mir, tak sa potom Lesnarovi podarilo pripísať si štyri víťazstvá za sebou, a získať tak titul šampióna ťažkej váhy UFC. Obávaný bojovník však už tento opasok nikdy neobhájil. V ďalších dvoch stretnutiach v klietke totiž svojim súperom podľahol a rozhodol sa opäť vrátiť k wrestlingu. Tam sa znova vyhrieval na vlnách slávy a víťazstiev, no stále mu to nestačilo.

Brock Lesnar UFC

V júli roku 2016 sa pokúsil o prvý návrat do UFC, ale tento experiment sa skončil fiaskom. Zápas medzi ním a Markom Huntom nemá dodnes víťaza, pretože Lesnar po ňom neprešiel dopingovými testami. Po tomto trapase sa vrátil radšej naspäť do kolotoča wrestlingu, kde ako inak ovládol šampionát WWE.

No tento rok sa zdá, že jeho comeback je už jasnou záležitosťou a v auguste by sa mal stretnúť s aktuálnym šampiónom ťažkej váhy UFC Danielom Cormierom. Ten má v klietke skvelú bilanciu 22 víťazstiev (z toho 10 K.O.) a iba jedinú prehru. 40-ročný Cormier sa navyše nechal počuť, že veľmi túži po zápase s Lesnarom, ktorý sa zas chce vrátiť do UFC. A pre promotérov to bude zlatá baňa, takže tomuto zápasu môže zabrániť už asi len nejaká nešťastná náhoda!

Daniel Cormier najlepšie momenty

Zdroj: Sportbible.com | Foto|Video: YouTube