„Tell me, do you bleed? You will!“

Takáto šokujúca otázka odznela v prvom traileri na dlho očakávaný film Batman vs. Superman: Dawn of Justice – Úsvit spravodlivosti. Na týchto dvoch určite výnimočných hrdinov si však budeme musieť ešte jeden rok počkať, nakoľko režisér Zack Snyder presunul premiéru filmu na 26. marca 2016.

Príbeh

Warner Bros a DC comics sa ešte nevyjadrili o presnom deji filmu. Dá sa len hádať, či sa režisér a vývojári riadili iba komiksmi alebo si vymysleli vlastný príbeh, od ktorého sa potom budú odvíjať aj ďalšie udalosti. Ale videli sme trailer, takže zhruba môžeme predpovedať, ako sa film bude odvíjať.

Batman vs Superman: Dawn of Justice nadväzuje na udalosti, ktoré sme videli vo filme Man of Steel – Muž z Ocele. Áno, je pravda, že Superman (Henry Cavill) sa činil proti zákerákovi Generálovi Zodovi a jeho skupine, lenže kým ho viacerí ľudia vo svete vnímajú ako superhrdinu a záchrancu mesta Metropolis, nájdu sa aj takí, ktorí ho považujú za extrémnu hrozbu. Pravdepodobne aj Bruce Wayne – Batman (Ben Affleck) patrí do tejto skupiny ľudí a využije všetky svoje peniaze a moderné prístroje, aby Kryptončana odstránil. Ako sa bude príbeh ďalej vyvíjať a aké budú vedľajšie postavy, zatiaľ zostáva záhadou.

Superman

Warner Bros a DC comics idú v šľapajách Marvelu a tiež si budujú svoj vlastný filmový svet superhrdinov. Najprv nasleduje odhalenie Batmana a Supermana, ďalej hrdinov z Justice League. Ale ako sme už spomenuli, slávny Henry Cavill sa vracia, aby si navliekol plášť a bojoval s násilníkmi a zloduchmi ako neohrozený Superman. Predpokladáme, že bude pokračovať v naplnení svojho osudu a hľadania svojho miesta medzi ľuďmi na Zemi. Čo určite nebude až také jednoduché, pretože do deja vstúpi Batman!

Batman

Iba jeden mesiac po vyhlásení projektu Batman vs. Superman si režisér Zack Snyder bez váhania vybral svojho temného rytiera a muž, na ktorého jeho voľba padla, je Ben Affleck. Zack Snyder potvrdil, že charizma temného rytiera, jeho vek a vystupovanie sa bude veľmi podobať tomu v komiksoch, nakoľko ho vykreslili ako unaveného a bez nálady. Ale na druhej strane, nový oblek, ktorý si Ben Affleck oblečie, vyzerá úžasne. Z traileru sme mohli zistiť, že vyzerá veľmi hrozivo a temne. Ešte temnejšie než Nolanov temný rytier. Objavili sa aj špekulácie, že Batman sa konečne zbavil zločinu v Gotham City a mesto je úplne bezpečné a prosperuje. Táto, zatiaľ fáma, ešte nebola potvrdená a aká bude skutočnosť, zistíme asi už len v kine.

Nový Batmobil

Ľudia poverení touto úlohou sú Tim Burton a Joel Schumacher. Tí zapracovali a priniesli úplne nový Batmobil, plný nových výbavičiek a zbraní. Režisér Temného Rytiera, Christopher Nolan, spravil z Batmobilu niečo, čo vyzerá skôr ako tank. Teraz tu máme úplne novú mašinu, ktorá je zlatým stredom medzi komiksom a realitou. Fotka, ktorú zverejnil Zack Snyder po mesiacoch príprav, nám tiež ukazuje pár veľkých guľometov. Fanúšikovia sú preto na pochybách, či Snyder nezmení Batmana úplne. (Batman je proti zabíjaniu). Ale kto tvrdí, že zbraň strieľa ozajstné náboje? Žeby len gumové projektily? Tak či onak, nevieme sa dočkať, kedy ho uvidíme premávať sa po uliciach Gothamu a možno aj Metropolisu.

Autor: Filip S.