Myslíte si, že opiť sa dá iba tradičným pitím drinkov? V jednom londýnskom bare vás presvedčia o opaku. Vytvorili miesto, kde sa opijete len tým, že tam ste.

Vyzerá to tak, že v Londýne je opäť ďalšie miesto, kam sa oplatí zájsť na návštevu. Tvorcovia nového projektu Alcoholic Architecture postavili v priestoroch trhoviska v centre mesta bar, kde sa však pohárika nedočkáte. Milovníci alkoholu si ale môžu svoje obľúbené nápoje vychutnať inhaláciou vďaka “systému alkoholického podnebia”, ktorý je prvý svojho druhu vo svete. Využíva silné zvlhčovače so schopnosťou premeniť tekutinu na hmlu, a tak sa návštevníci ocitnú medzi alko-oblakmi (vlhkosť priestorov dosahuje až 140 %) a drink absorbujú svojimi pľúcami a očami.

V spolupráci s vedcami a chemikmi však vytvorili aj súbor bezpečnostných opatrení, ktoré musíte počas návštevy podniku dodržiavať: vaše oblečenie si pred vlhkosťou chránite pomocou špeciálnych odevov, do baru môžete zavítať len raz za deň a nie na dlhšie ako hodinu. Takýto jednorazový vstup vás vyjde na približne 13 Libier. Zároveň vypočítali, že za 40 minútový pobyt v hmle stihnete vstrebať asi jeden veľký drink. Tak nevieme, či sa na to nevykašlete a nezájdete do pubu na koľko pív chcete:)

inhalácia alkoholu

inhalácia alkoholu

inhalácia alkoholu

Zdroj, Foto: bompasandparr.com