Jackie Chan patrí bezpochyby medzi najlepších akčných hercov histórie. Jeho bojove scény patria k absolútnym kultom kinematografie a práve on sa najviac zaslúžil o to, aby sa filmy s podobnou tématikou úplne nevytratili. Vo svojej životopisnej knihe sa však priznáva aj k naozaj neslávnej minulosti…

Jackie sa z herca, ktorý pôsobil najmä v Číne, časom vypracoval medzi známe hollywoodske hviezdy. Vďaka tomu sa niekoľko jeho filmov z čias pôsobenia na ázijskom kontinente dostalo aj do našich kín a televízii (napr. Božská relikvia, Príbeh policajta…).

Nestratil sa však ani vo svete “veľkých filmov” a mnohí z nás majú určite v obľube množstvo jeho snímok (napr. trilógia Križovatka smrti, Prvá rana, Vtedy na východe, Šanghajskí rytieri, Pomsta Jackieho Chana…). No v pozadí jeho minulosti bolo celý čas niečo, o čom sa veľmi nehovorilo.

Jackie Chan TOP 10 filmových momentov

Vo svojej životopisnej knihe, ktorá vyšla nedávno aj v anglickom preklade, sa priznal k tomu, že si až príliš užíval každý jeden moment. Vravel si totiž, že sa jeho život môže kedykoľvek skončiť a preto vyhľadával spoločnosť prostitútok a hazardné hry. Spomenul aj to, že pravidelne šoféroval luxusné autá pod vplyvom alkoholu. V prípade, že sa mu stalo, že opitý havaroval a fotografi to chceli zachytiť, vyhrážal sa im, že za každú fotografiu im dá jednu ranu.

Míňal peniaze na zbytočnosti, ktoré v skutočnosti nepotreboval: “Chcel som si za jeden týždeň kúpiť všetko po čom som túžil.” Poriadne si s ním “užili” aj doma, keď raz napadol svojho vtedy len 2-ročného syna a cez miestnosť ho hodil na gauč, no zároveň doplnil, že odvtedy sa už údajne nič podobné nezopakovalo. Jackie bol teda viditeľne poriadny kvietok a aj keď sa dnes vo veľkom venuje charitatívnej činnosti, neslávnej minulosti sa úplne zbaviť nedokáže…

Zdroj: Cnn.com, Indiewire.com | Foto|Video: Twitter, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.