Aj pre vás predstavuje ženský svet záhadu bermudského trojuholníka? Svet, v ktorom nikto a nič nedáva zmysel? Ak doň aj vstúpite a všemocne sa snažíte mu porozumieť, znova a znova prichádzajú len fakty, ktoré nemajú logické vysvetlenie? Čo je pravda a čo mýtus? Pozrite sa s nami, ako ženy reagujú na jednotlivé mýty! 

 

Ženy nemajú záujem o príležitostné milovanie

Ale majú, majú. :) Možno nie tak často ako muži, ale taktiež sa veľakrát necháme zlákať, ak nám chýbajú nežnosti. Sme predsa len živé tvory, ktoré majú rovnako svoje potreby ako muži. A určite sa pri ich napĺňaní neobmedzujeme len na obdobie počas trvania vzťahu. :)

nezáväzné milovanieŽeny s vysokými nárokmi si vždy vyberú nejakých somárov

Myslíme si, že ženy a muži sú z hľadiska nárokov na opačné pohlavie na tom úplne rovnako. Možno sa zdá, že žena, ktorá má vysoké nároky a dá sa dokopy s nejakým idiotom, tak z nich zrazu poľaví, ale nie je to náhodou tak aj v mužskom svete? Je! Chlap má taktiež na ženu určité nároky, ktoré musí „stopercentne“ spĺňať a keď zrazu príde nejaká atraktívna kráska, nároky sú fuč! Preto si myslíme, že nie je to jednoznačne len o pohlaví. Áno, je pravda, že aj my ženy máme o partnerovi isté predstavy a nie vždy sa nám splnia, respektíve nie vždy si vyberieme toho, kto naše požiadavky spĺňa. Ale dôvod je jasný, ružové okolie a láska spôsobia, že to, čo sme od partnera vyžadovali, nám pri vyvolenom zrazu nechýba. Máme ho radi takého, aký je bez ohľadu na predchádzajúcu predstavu.

… keď zrazu príde nejaká  atraktívna kráska, nároky sú fuč!

Ženy sú nerozhodné

Ďalší omyl! My ženy sme rozhodné a jednoznačne vieme, čo chceme! Možno ste neraz pri nás zažili, ak ste s nami boli nakupovať, že sme si od vás pýtali radu, v akej farbe si máme kúpiť napríklad tričko. Avšak nebolo to preto, že by sme si nevedeli vybrať, ale preto, lebo sme si vybrať nechceli. Ak by bola možnosť kúpiť si obe, jednoznačne si kúpime obe.  :)

Atraktívna žena = namyslená

Ako v každom svete, aj v tom našom sa vyskytuje, samozrejme, veľa predstaviteliek, ktoré ak disponujú vonkajšom krásou, ich ego stúpne závratnou rýchlosťou. Ale nie je to tak aj u vás mužov? Ak je chlap atraktívny, hneď si myslí, že sa mu otvára brána do raja žien a môže mať každú jednu, na ktorú si ukáže. V momente mu v hlave skrsne myšlienka, že práve jeho zjav je tým správnym dominantom, na ktorom môže jednoznačne postaviť celú hru „balenia žien“.  A čím viac sa mu bude v hre dariť, tým viac mu stúpne jeho sebavedomie. Samozrejme, my ženy veríme, že aj medzi vami sa nachádzajú v tomto smere výnimky, tak prečo neveríte vy nám?

namyslená ženaTIP: Skúste sa raz takejto babe, ktorá vo vás vyvoláva pocit namyslenosti, prihovoriť a možno vás vyvedie z omylu. :)

Očarujúce ženy majú množstvo nápadníkov

Možno tomu teraz neuveríte, ale verte či nie, ak je žena navonok krásna a neodolateľná, je zároveň aj naosamelejšia. Istotne je to pre vás momentálne protichodný, nepochopiteľný fakt a hovoríte si, že je to riadny nezmysel, no je to proste tak. Kým vám sa zdá, že jej vonkajšia krása láka mnohých záujemcov, opak je pravdou. Neskutočne veľa mužov práve atraktivita ženy odrádza, pretože si myslia, to čo vy – že má veľký výber chlapov, tak prečo by sa ulakomila práve na vás. A keď si to povie väčšina mužov v jej okolí, niet sa čo čudovať, že sa žena cíti neskutočne osamelo. Nikto normálny sa jej neprihovorí, keďže všetci sa boja odmietnutia, a tak jej nakoniec ostanú len tí, ktorých vy muži definujete ako „grázlov“. Tí naberú odvahu za každých okolností a neodrádza ich ani myšlienka veľkej konkurencie, pretože im ide len o úlovok, ktorý si poznačia vo forme zárezu nad posteľou.

… ak je žena navonok krásna a neodolateľná, je zároveň aj najosamelejšia.

balenie

Ženy sú nerozlúštiteľný labyrint

Tento mýtus je ten najstarší a zároveň najfrekventovanejší, ktorý medzi mužským pohlavím o nás ženách jednoznačne koluje. Muži sa ním ani netaja, ba naopak, veria mu a vždy keď im niekto položí otázku typu „ako by nás ženy charakterizovali“, stále odpovedia rovnako, a to, že ženy nevedia, čo chcú – iné myslia a iné konajú. A práve táto archetypálna charakteristika je pre nás ženy celoživotným bojom. Bojom, pri ktorom sa snažíme mužom jednoznačne vysvetliť, že my ženy vieme, čo chceme.  No márne, pretože chlapi si stále myslia, že sme nejaký nevyspytateľný tvor. Omyl! My vždy hovoríme, čo si skutočne myslíme. Možno to nepovieme jednoznačne a priamo tak, ako to od nás očakávate, ale vždy to povieme. A i keď sa vám niektorá naša odpoveď javí ako protichodná, možno je to len preto, že ju povieme miernejšie a zaobalenejšie, aby sme vás neurazili. :)

Atraktívna žena = zlatokopka

To, že je žena krásna a vyniká svojim vonkajším zjavom, ešte neznamená, že musí byť zlatokopka. Áno, je niekoľko žien, ktoré si chcú vďaka svojmu zjavu nadobudnúť materiálne zabezpečenie, avšak to neznamená, že sú také všetky. Aj medzi atraktívnymi ženami je veľa takých, ktoré ešte veria na pravú lásku so všetkým, čo k nej patrí. :)

zlatokopkaŽeny sú vernejšie ako muži

Tento mýtus má rozhodne dlhú tradíciu a mnohí mu veria dodnes. A prečo aj nie? Veď ženy sú niekedy dobré herečky, ešte lepšie ako muži. Pri ich typickej archetypálnej vlastnosti – nežnosť, málokto pochybuje o opaku. V dnešnej spoločnosti sú práve muži častokrát vykresľovaní ako tí neverníci, ktorí partnerky neustále striedajú. Avšak týmto nechceme povedať, že muži sú bez viny, skôr si myslíme, že rovnako ako podvádzajú muži ženské pohlavie, ženy podvádzajú mužov.

… rovnako ako podvádzajú muži ženské pohlavie, ženy podvádzajú mužov.

Ženy nič nevydržia

Toto je tá najväčšia hlúposť, ktorá medzi mužmi koluje. Určite slabé nie sme. Možno viac prejavujeme city a mnohokrát nás ovládajú emócie, ale istotne nie sme slabším pohlavím. Pokiaľ ide o fyzickú zdatnosť, mnohokrát sa vyrovnáme aj vám chlapom. Dokonca, ak sme i choré, nesťažujeme sa a zvládame 10 vecí naraz. Zato chlap sa už pri nádche tvári, ako by ho postihla smrteľná choroba. Iba stoná, kňučí, sťažuje sa a my ho musíme obskakovať.

Ženy viac inklinujú k partnerskému vzťahu ako k voľnosti

V minulosti to mnohokrát určite tak aj bolo, pretože ženy nikdy nechceli ostať starými dievkami, kým mužom to bolo viac-menej jedno. Avšak doba sa zmenila a s ňou aj pohľad na partnerský vzťah. Kým v minulosti bolo bežné, že práve muži striedali partnerky čo najviac a skákali zo vzťahu do vzťahu, v súčasnosti mnohé ženy prehodnotili svoje morálne zásady a princípy v živote a preferujú viac voľnosť a slobodu pred vážnym vzťahom. Týmto progresívnym krokom však viacerým mužom sprístupnili ľahšiu cestu, ako sa dostať k milovaniu a nežnostiam.

hlavne nezáväzne

Atraktívne ženy sú hlúpe

Ak je žena krásna, hneď jej muži pridelia prívlastok hlúpa. Jednoznačne si začnú myslieť, že jej vonkajšia krása určite prevyšuje nad jej myslením, zdravým úsudkom či logikou. A prečo je to tak? Po prvé preto, lebo na internete či v televízii sa muži častokrát stretávajú práve s takými predstaviteľkami nežného pohlavia, ktoré sú krásne, ale nevedia ani do päť narátať. Po druhé, lebo mali vlastnú životnú skúsenosť s takouto ženou, a to v nich zachová stopu, podľa ktorej súdia ďalšie jej podobné. Do tretice tento fakt u niektorých mužov podmieňuje práve ich ego, ktoré ich zvnútra dusí už pri myšlienke, že niektorá žena by bola krajšia ako oni a, nedajbože, úspešnejšia. Tento tretí argument nás zároveň privádza k jednej „logickej“ úvahe, ktorú my ženy doteraz nevieme pochopiť. Na jednej strane chcete partnerku príťažlivú a šikovnú v jednom, no ak taká príde, nejavíte o ňu záujem, pretože je pre vás až priveľmi emancipovaná a vy máte dojem, že vás nepotrebuje. Na druhej strane ak sa objaví žena, ktorá je krásna, ale nešikovná, tak je pre vás hlúpa. Tak čo vlastne vy muži chcete?

Na záver ešte jeden odkaz žien: Ak nechcete, aby sme vás my hádzali do jedného vreca, nehádžte ani vy nás! Aj medzi nami existuje vražedná kombinácia krásy, inteligencie a múdrosti.:) 

Foto: pixabay, facebook