Spojením luxusnej značky Aston Martin a okruhového špeciálu spĺňajúceho najprísnejšie požiadavky traťových komisárov musí vzniknúť niečo výnimočné. Presne tak, Aston Martin Vulcan je výnimočným autom, vulkánom, ktorý pod svojimi kolesami roztopí asfalt a svojimi emóciami roztopí aj vaše srdce motoristu.

Výnimočný voz vo výnimočnom počte vyrobených kusov, iba 24 exemplárov. Viac ako 800 koní, ľahká karoséria z uhlíkových vláken. Konštruktéri neriskovali s použitím alternatívnych pohonov, stavili na istotu výkonu obrovského sedem litrového dvánasťvalca.

„Aston Martin Vulcan je vo svojej podstate vzácne a vzrušujúce superauto. Navrhnuté a skonštruované tak, aby dávalo vodičovi skutočný zážitok z jazdy, čerpá z bohatého dedičstva značky. Tento automobil prispôsobuje svoju silu a možnosti riadenia schopnostiam vodiča a charakteristike trate. Športové auto pre skutočných milovníkov áut. Verím, že Aston Martin Vulcan a jeho výnimočný program vlastníctva nastavia úplne nový štandard v triede ultra-luxusných superáut,” povedal o Vulcane CEO automobilky Aston Martin, Dr Andy Palmer.

01

02

03

04

05

06

07