Spoločnosť Aston Martin sa skutočne ukázala v tom najlepšom svetle. Predstavila model, ktorý na prvý pohľad vyráža dych. A prezradila aj jeho meno.

Nový model značky Aston Martin je nazvaný Aston Martin Valkyrie a ide o skutočný skvost. Tento “hypercar”, teda auto s ultraľahkou konštrukciou a aerodynamickým “telom” a hybridným pohonom, spĺňa všetky požiadavky, aké si vieme predstaviť.

Cena auta s dvanásťvalcovým motorom však taktiež vyráža dych. Bude sa pohybovať nad hranicou troch miliónov dolárov. Auto má dosahovať vyššiu rýchlosť ako monoposty F1 a do predaja by sa malo dostať najneskôr budúci rok. Hlavným dizajnérom je Adrian Newey, ktorý navrhuje aj monomosty pre Red Bull. To je nateraz všetko, čo sa dá o vozidle zistiť, no okrem informácií sa dostalo do sveta aj krátke video.

Všetko o autách sa dozviete na Carmagazin.sk >>> TU

Zdroj: verve.com, maxim.com | Foto/Video: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba