Hnutie hackerov známych pod menom Anonymous už dávno Islamskému štátu vyhlásilo vojnu. Ich počítačové zručnosti sú na podstatne vyššej úrovni ako zručnosti teroristov a aj preto im nerobilo problém hacknúť profily patriace ISIS. Twitter účty využívané na radikálnu islamskú propagandu sa tak odeli do teplučkých dúhových farieb!

Anonymous po útokoch na redakciu parížskeho časopisu Charlie Hebdo ešte v roku 2015 vyhlásili ISIS intenzívnu kybervojnu. Teraz však svoje útoky posunuli o level vyššie a teroristov totálne zosmiešnili. Všetko má na svedomí hacker Wau­chu­laG­host, ktorý chcel týmto spôsobom pomstiť nedávnu smrť 50 ľudí v Orlande zastrelených moslimským fanatikom.

SHO cover mmPrečítajte si tiež:
Stránku Slovenského Hnutia Obrody ovládli hackeri. Vymaľovali ju na ružovo!

 

isis anonymous

Spolu s hackermi, ktorí pôsobia pod pseudonymami Ebony a Yeti, napadli vyše 200 Twitter účtov patriacich Islamskému štátu. Vylepšili ich dúhovými vlajkami, obrázkami s homosexuálnou tématikou, statusmi typu “Som gay a som na to hrdý!”, či dokonca webovými odkazmi na tvrdé gay po*no. Tento vtip sa hackerom z Anonymous podaril dokonale a ako sami hovoria, toto je len začiatok kybervojny proti ISIS.

isis anonymous

Zdroj: Theguardian.com, Twitter.com | Foto: Twitter.com