Tiež neznášate, keď sa na vás nahnevá a neviete prečo? V jednej sekunde sa normálne rozprávate a v tej druhej sa s vami nebaví až do večera, dokým sa jej neospravedlníte. A ospravedlniť sa jej musíte, to teda áno, inak by bolo zle nedobre. Ach tie ženy, prečo sú len také komplikované… Vedieť im tak čítať myšlienky, to by bolo! Ale to je ešte len ďaleká budúcnosť. Môžeme sa však naučiť aspoň trochu porozumieť, prečo sa v daných situáciách správajú inak ako my.

Nakupovanie

Muži riešia problémy. Keď niečo kupujeme, tak pozeráme hlavne na to, ako nám daná vec pomôže vyriešiť akútnu situáciu. Na dlhší časový horizont nehľadíme. Ženy na druhej strane prehodnocujú hlavne to, či a ako kupovanú vec využijú znovu.

Emócie vs. fakty

Ženy pri rozhodovaní prihliadajú viac na emócie. Sú pre nich dôležitejšie vnútorné prepojenia, príbeh a vzťahy. (Asi preto tak žerú telenovely.) Mužov zaujímajú fakty a dáta.

srdce alebo mozog

Ovplyvňovanie druhými

Pre ženy je dôležitý názor iných ľudí, pre mužov zas rozhodnutia ľudí. Čo to znamená? Keď si chlap ide niečo kúpiť, stačí mu vedieť, že jeho známi si to kúpili tiež. Ak jeho známi niečo odmietli, odmietne to aj on. Žena sa obhliada po názoroch, dôvodoch a recenziách. Skôr ako to, či niekto niečo má alebo nemá, ju zaujíma to, prečo to má. Verí tomu, že čo pre jedného funguje, pre iného nemusí. Preto zbiera detailnejšie informácie.

Pýtanie si pomoci

Neznášame prosiť o pomoc. Je nám to trápne a cítime sa vtedy menejcenní. Ženám to taký problém nerobí. Bola vypracovaná štúdia, kde zamestnancom infikovali počítače vírusom a čakali na reakcie. 64 % žien zavolalo na pomoc IT špecialistu. Mužov tak spravilo len 30 %.

pomôžem ti ale nechcem pomoc

Muži a ženy sú teda poriadne rozdielni. Ale to je len dobre. Čo by to bol za svet, keby sme boli všetci ako cez kopirák!

Foto: womansneed.com, www.evolutiontraining.co.uk, breakthroughhouses.org.au