Všetci to poznáme. Zoznámite sa s novou babou, na tej sk*rvenej sociálnej sieti si rozumiete, píšete si od rána do večera a od večera do rána. Do roboty chodíte nevyspatý a namiesto rannej kávy kontrolujete správy od vášho nového objavu, pretože v tomto období je to numero uno. Ja som sa pred pár týždňami do podobnej situácie dostal tiež a dopadlo to takto.

Na začiatok môjho rozprávania vás však musím upozorniť, že žiadna vec nebude skreslená a možno to bude trošku smutnejší príbeh.

Nebolo to tak dávno, ako vravím, pár týždňov dozadu. Na tej sk*rvenej sociálnej sieti mi raz pri jednom opijáši vyskočila žiadosť o priateľstvo. Pozerám, nejaká baba, celkom sympatická. Neváhal som ani sekundu a hneď som ju potvrdil. Ako prvé som však musel urobiť to, že som ju hneď zbombardoval otázkou, či sa poznáme.

„Ahoj, nechodieval si tým a tým vlakom tam a tam?“ Chvíľu som sa zamyslel, že odkiaľ to vie, ale odpovedal som len stroho, že áno. Konverzácia sa tiahla, až mi konečne docvaklo

„Do pi*eeeeeee, veď to je tá kočka z vlaku, po ktorej som rok dozadu hádzal očkom, ale vždy som sa jej bál prihovoriť.“

Hneď ma potešilo, že po tak dlhej dobe nezabudla na ten môj rapavý ksicht a čo viac, ešte mi aj poslala žiadosť o priateľstvo. Večer pokračoval, ale ako som spomínal, akurát sme zapíjali nejakú udalosť, tak som sa jej nevenoval a na druhý deň som mal jemnú amnéziu. Po pár dňoch mi napísala, že či som na ňu zabudol. Vtedy si v duchu hovorím „No ty kokot jeden je*nutý, však ti tam už tri dni svieti správa od tej baby a ty jej ani neodpíšeš? Si ty fakt už kok*t?“ Nejak som to vykecal, že mám povinnosti a priznal som sa, že som na ňu pozabudol. A vtedy začalo naše nonstop písanie.

Po dvoch alebo troch dňoch hovorím kamarátovi. „Keket, počuj hádaj, po kom ide jedna kočka! :D“ On mi, samozrejme, neveril a myslel si, že som jej nahovoril, že moje semeno lieči rakovinu, ale vrámci bratstva ma podporil a prial mi, nech sa mi konečne znova podarí dostať do vzťahu, aby som už prestal robiť všetky tie pi*oviny, pretože to dievča stálo za zbavenie sa slobody. Medzičasom však na týždeň odcestovala do zahraničia, a tak sme museli ostať len pri tých sociálnych sračkách. No a teraz sa dostávame k hlavnej pointe. Ona prvá navrhla kávu. Kukal som ako puk, že či to myslí vážne a ponuku som prijal.

Prišiel ten deň. Ráno už o piatej som bol na nohách, aby som si vyriešil všetky povinnosti a potom sa mohol venovať len jej. Deň plynul a do stretnutia ostávala jedna hodina. V hlave mi blysol skvelý nápad. Čo tak si na chvíľu ľahnúť, aby som bol pri nej čerstvý. Ak si práve myslíte, že som zaspal, tak si myslíte správne. Zaspal som takým spôsobom, že ma zobudil iba telefonát od kamaráta, že či som s ňou už bol. Hovorím si, do pi*eeeeee, ja som zaspal. V priebehu minúty som sa obliekol a padal na miesto stretnutia. V ten deň pršalo, ja som si zabudol doma dáždnik, neoholil som sa a dokonca som sa ani neosprchoval. Celé zle. A ako sa hovorí, na osratého aj hajzel je*ne, tak nielenže som bol mokrý z toho dažďa, ale po ceste ma aj jeden šofér nejakej vyje*anej prémiovej značky obdaroval fajnou spŕškou z mláky. TOP! Takže nevyzeral som len ako posledná žumpa, ale už som tak aj smrdel. Prišiel som na dohodnuté miesto, ona tam, samozrejme, nebola, ale hovorím si, že fajn, aspoň nemeškám a nemusí na mňa čakať.

 

Po pár minútach prifrčala na aute, že sa jej nechcelo ísť pešo, nech nasadnem a ideme na tú kávu. Vtedy si hovorím, že kokos, vyzerám ako spomínaná posledná žumpa a ešte jej aj zaje*em auto. Ale tak vysvetlil som jej situáciu, zasmiala sa a nijak to neriešila. Prišli sme do kaviarne, posedeli sme asi hodinku – dve, no a počas tej hodinky mi museli oči padnúť do jej výstrihu. Bol som nenápadný asi ako černoch na kuklux párty, čo si aj všimla a upozornila ma na to, vraj má oči hore. No ultra k*kot, čo vám poviem. Postavila sa, že ide na záchod, nech jej postrážim veci. Po chvíľke sa vrátila s tým, že ideme preč. Ok! Išiel som k baru zaplatiť účet a v tom mi čašník povedal, že slečna to už pred chvíľou vyrovnala. No nieže som vyzeral ako posledný chudák, čo nevie zaplatiť dve kávy, ale ešte som tak aj smrdel. Hovorím si, môže byť snáď dnešný večer ešte lepší?

Chcel som sa s ňou rozlúčiť a že pôjdem pekne domov, po ceste si zapálim a už mi bude všetko jedno. Nech zmoknem ešte viac, nech ma oprská aj neviem čo. „Nie, nie, ja ťa zaveziem, hádam nepôjdeš v tomto počasí domov pešo. Sadaj!“ Pomaly nasilu ma nasúkala do toho auta a vysadila ma až pred dverami. No cítil som sa ako totálny ch*j. Baba pekná, zaplatí za mňa a ešte ma aj zavezie domov? Toto nie. Hneď, ako som prišiel, prezliekol sa a len ticho rozmýšľal, prečo som tak je*lý… Napísal som jej, že ďakujem za večer a budem rád, ak to niekedy zopakujeme.

Vtedy nastal zlom. Ráno som namiesto správ začal dostávať fotky, večer takisto. Proste všetko začalo dávať zmysel a ja som sa po dlhej dobe opäť usmieval. Až do tohto okamihu. Kamarát mi volá, že mi musí niečo povedať. Vzhľadom na to, že som sa s ním stretnúť nemohol, ochotne mi napísal.

„Počuj, tá tvoja, to je pekná špina. S tebou ťuťu muťu a po večeroch chodí po krčmách a olizuje sa kde s kým!“

Hovorím si, to snáď nie a požadoval som vysvetlenie. „No vieš, tá moja je*lá ex ju pozná, a že včera večer ju videla s volákym sa olizovať!“

Rana. A do živého. Hneď som sa jej opýtal, či je to pravda a, samozrejme, všetko poprela. Nezabudla dodať, že nie som jej frajer, a tak ma nemusí zaujímať, čo ona robí po večeroch. A bolo vymaľované. Ďalšia rana. Tak nieže ja k*kot sa jej venujem pomaly deň noc a ona takto? No nie, tým to pre mňa skončilo. Smutné, však? Z idylky sa stal zlý sen a aj niečo tak nádejné môže vždy stroskotať.

No a na záver vám chcem povedať len toľko. Ak máte náhodou niečo podobné, nikdy nerobte tú chybu, že budete žene veriť. Neoplatí sa to. Však ako by sa aj mohlo veriť niečomu, čo krváca týždeň vkuse a nezomrie?

PS: Hrdzavá motyka do temena je málo!

Foto: tumblr.com, giphy.com, netanimations.net, reactiongifs.com