Krížovky už nikoho nebavia. Ale čo robiť, keď napríklad u doktora strávite v čakárni (štandardne) trikrát toľko času ako v ambulancii? Máme pre vás pár tipov, ktoré vás urobia kráľmi všetkých čakární.

Analyzujte

Poobzerajte sa okolo seba. Ten chlapík v rohu, on má vážne parochňu? A čo tá sexy bruneta, čo sa netrpezlivo pozerá na hodinky? Možno ju doma čaká nejaká lesbická kamoška. To by bolo… A tá tridsiatnička vo vyťahaných rifliach? Určite má tri deti, manžela a permanentne zapnutý sporák. Vymýšľajte si príbehy, analyzujte, skenujte. Nebojte sa pritom uprene pozerať na svoj objekt, prezrieť si ho poriadne od hlavy po päty. Nespúšťajte z neho oči, ani keď si všimnete, že vás tiež sleduje. Možno si chce len zahrať „kto prvý uhne pohľadom“.

Ohovárajte

Keď ste obeť dostatočne rozanalyzovali, začnite sa o nej baviť so susedom. Skúste nadhodiť čosi ako: „Nesmrdí tu niečo? Ide to z tamtej strany“ a ukážte prstom na vyvoleného. Ak sa sused nechytí na prvý podnet, nevadí, skúste to znova. Čím viac mu toho poviete, tým je väčšia šanca, že začne hrať s vami. Alebo si odsadne. Aspoň si urobíte väčšie pohodlie.

Three patients sitting in doctor's waiting room

Zapojte sa do rozhovoru

Tie dve ženy oproti neustále rozprávajú. Jedna o manželovi, druhá o deťoch. Prvá zas o deťoch, druhá naviaže tým, ako sa jej včera nepodarila bábovka. Katastrofa! Buďte trochu súcitný a podporte ju! „Drahá, presne viem ako sa cítite. Minule, keď mi prihoreli párky, dva dni som nevychádzal z domu!“ Určite to ocenia. Keď už budete úspešne „v debate“, zmeňte tému. Možno ich bude zaujímať vaša vysnívaná nová X5-ka, osemstupňová prevodovka, vyše 250 koní a kombinovaná spotreba len niečo málo cez 6 litrov na sto kilometrov. A že si ju teraz kúpil váš bývalý spolužiak zo strednej, ktorého neznášate. To je skutočná katastrofa!

Púšťajte si hudbu

Je možné, že všetko nepôjde podľa plánu a dámy radšej čoskoro začnú pozerať na display telefónu, ako by sa s vami mali rozprávať. Nevzdávajte sa! Vytiahnite ten svoj (smartfón) a pustite si hudbu. Urobíte tak službu celej čakárni. Určite sú všetci fanúšikmi Motörhead. Čím hlasnejšie to pustíte, tým lepšie. A pokojne si začnite spievať. Nevadí, že nepoznáte text. Nikto predsa nie je dokonalý.

woman-making-face-smartphone

Telefonujte

Ak vás hudba prestane baviť, využite telefón inak. Zavolajte kamarátovi a začnite sa nahlas smiať na príhodách z minulého víkendu, kedy ste hrali poker a neskôr sa to zvrtlo na bohapustú ožieračku. Že či si spomínate na tie ženy v bare? No jasné! Opisujte to čo najkvetnatejšie, všetci sú zvedaví na podrobnosti a detaily z bujarej noci. Nevynechajte ani pasáž, kedy ste si odbehli na záchod, ako vždy, no a zrazu to na vás prišlo a fakt kráľovsky ste sa vys*ali! Po tejto vete vás bude celá čakáreň milovať. Zaručene!

Nesmrteľný kráľ

Ak sa chcete naozaj vryť do pamäti, musíte po sebe niečo zanechať. Odporúčame miliónmi rokov overenú pachovú stopu. Dôležité je správne načasovanie. Keď sa zdvihnete na odchod, úctivo sa všetkým pozdravte a vypustite tromf z rukáva (alebo skôr z nohavíc?). Nikdy vás nikto neprekoná. Budete navždy Kráľom všetkých čakární.