Vo všeobecnosti sa hovorí, že muži pred chudými ženami preferujú slečny s postavou krv a mlieko. Je to však naozaj pravda? Výsledky štúdie o ideálnej ženskej postave hovoria jasnou rečou!Dlhšie obdobie bola za ženu s ideálnou postavou považovaná Angličanka Kelly Brook spĺňajúca všetky atribúty označenia “krv a mlieko”. Štúdia uverejnená v magazíne Peer J však tvrdí, že muži za dokonalú ženskú postavu považujú niečo iné. Podľa výskumu, ktorého sa zúčastnili chlapi z 10 rôznych krajín, je dáma s ideálnou postavou chudá, respektíve na hranici podváhy.

Tento výskum odhalil, že väčšina opýtaných mužov považuje za najatraktívnejie ženy s BMI na hodnote 19. BMI je index telesnej hmotnosti, ktorý sa počíta ako hmotnosť v kilogramoch delené druhou mocninou výšky v metroch. Normálne hodnoty tohto ukazovateľa sú v rozmedzí 20 – 25, čiže číslo 19 už signalizuje podváhu. Dôležitým ukazovateľom je ale tiež fakt, že tento výskum sa zameral najmä na dievčatá vo veku 17 – 20 rokov.

Aký je váš názor na ideálnu ženskú postavu? Radšej “nech je za čo chytiť” alebo sa stotožňujete s výsledkom spomínanej štúdie?

Zdroj: Peerj.com | Foto: Pixabay.com, Depositphotos.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D