Ak patríte k milovníkom psov, toto asi len tak ľahko nerozdýchate. A ak máte citlivejšiu povahu, radšej článok rovno zatvorte. To, čo sa stalo Nine, sa totiž dotkne aj toho najkamennejšieho mužského srdca.Z prípadu, ktorý sa stal pred pár dňami na východnom Slovensku, doslova až mrazí. Rodine z Uzoviec pri Prešove sa stratil milovaný člen rodiny – jedenásťročná fenka aljašského malamuta Nina. Jej majitelia ju zachránili ešte ako 6-týždňové šteňa pred utratením, a tak je pochopiteľné, že k nej prechovávali silné citové puto. Pes však 7. januára z dvora rodinného domu náhle zmizol, čo sa nikdy predtým nestalo. Rodina teda po ňom okamžite začala pátrať.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Ako sa ukázalo, Nina už nežije. Nezrazilo ju auto a neodstrelil ju ani horlivý poľovník. Krásny štvornohý chlpáč skončil u spoluobčanov z Jarovníc, údajne dlhodobo kradnúcich nemecké ovčiaky a podobné veľké psy. Tie, ktoré vraj nejdú na predaj do zahraničia, putujú do Chminianskych Jakubovian – na porážku, kde psov brutálne zabijú, stiahnu z kože a potom ako pochúťku skonzumujú. Takto skončila aj aljašská malamutka Nina. Polícia rodine priniesla už len jej kožu, ktorú našla práve v Chminianskych Jakubovanoch.

Viete si predstaviť tú hrôzu, ktorú v tej chvíli museli cítiť majitelia Niny? Ich miláčik jedenásť rokov dostával lásku a starostlivosť a nakoniec zomrel ukrutnou smrťou, ktorú si nezaslúži žiaden živý tvor. Ak v tejto chvíli bezmocne a zlostne zatínate päste, verte, že nie ste sami…

Foto toho, čo po Nine zostalo, si môžete pozrieť  — TU — 

Zdroj: Facebook (SOS linka pre zvieratá v núdzi) | Foto: ilustračná – eskipaper.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Teo
Riadim sa heslom ,,Ži a nechaj žiť". Ako každý správny Vodnár potrebujem slobodu, neznášam mantinely a obmedzenia každého druhu. Svoj vesmír si neviem predstaviť bez rodiny, priateľov, psa, prírody, kníh, dobrej kávy, postele a počítača. Ak by nebol počítač, postačí aj pero a papier.