Ak patríte k milovníkom psov, toto asi len tak ľahko nerozdýchate. A ak máte citlivejšiu povahu, radšej článok rovno zatvorte. To, čo sa stalo Nine, sa totiž dotkne aj toho najkamennejšieho mužského srdca.

Z prípadu, ktorý sa stal pred pár dňami na východnom Slovensku, doslova až mrazí. Rodine z Uzoviec pri Prešove sa stratil milovaný člen rodiny – jedenásťročná fenka aljašského malamuta Nina. Jej majitelia ju zachránili ešte ako 6-týždňové šteňa pred utratením, a tak je pochopiteľné, že k nej prechovávali silné citové puto. Pes však 7. januára z dvora rodinného domu náhle zmizol, čo sa nikdy predtým nestalo. Rodina teda po ňom okamžite začala pátrať.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Ako sa ukázalo, Nina už nežije. Nezrazilo ju auto a neodstrelil ju ani horlivý poľovník. Krásny štvornohý chlpáč skončil u spoluobčanov z Jarovníc, údajne dlhodobo kradnúcich nemecké ovčiaky a podobné veľké psy. Tie, ktoré vraj nejdú na predaj do zahraničia, putujú do Chminianskych Jakubovian – na porážku, kde psov brutálne zabijú, stiahnu z kože a potom ako pochúťku skonzumujú. Takto skončila aj aljašská malamutka Nina. Polícia rodine priniesla už len jej kožu, ktorú našla práve v Chminianskych Jakubovanoch.

Viete si predstaviť tú hrôzu, ktorú v tej chvíli museli cítiť majitelia Niny? Ich miláčik jedenásť rokov dostával lásku a starostlivosť a nakoniec zomrel ukrutnou smrťou, ktorú si nezaslúži žiaden živý tvor. Ak v tejto chvíli bezmocne a zlostne zatínate päste, verte, že nie ste sami…

Foto toho, čo po Nine zostalo, si môžete pozrieť  — TU — 

Zdroj: Facebook (SOS linka pre zvieratá v núdzi) | Foto: ilustračná – eskipaper.com