Správne nastavenie spätných zrkadiel je pred cestou autom veľmi dôležité. Väčšina šoférov to stále nevie a my vám prinášame jednoduchý návod ako na to!

Začíname ľavým spätným zrkadlom

Ako prvé odkloňte zrkadlo doľava, avšak musí sa dotýkať bočného okna. Následne dajte zrkadlo do takej polohy, aby ste videli zadnú časť svojho auta. Keď vyrazíte na cestu, zo zadnej časti automobilu by ste mali v odraze vidieť len málo.

Ľavé spätné zrkadlo

Ako nastaviť pravé zrkadlo?

Postup je takmer rovnaký ako pri ľavej strane. Tentokrát však nakloňte svoju hlavu do stredu automobilu. Pri pohľade na pravé zrkadlo by ste mali vidieť trochu zo zadnej časti svojho tátoša.

Pravé spätné zrkadloNa rad prichádza spätné zrkadlo

Tento krok väčšina z vás pozná. Stred zrkadla by bolo najlepšie mať umiestnené presne na strednej osi zadného okna.

Toto je konečný výsledok

Takýto pohľad by sa vám mal naskytnúť.

Prospešné 3 rady na záver:

  1. Nenastavovať spätná zrkadlá počas jazdy!
  2. Správne nastavené zrkadlá môžu stále obsahovať mŕtve uhly. Pre lepší pocit sa radšej vždy pozerajte aj cez rameno, napríklad pri cúvaní.
  3. Dôležité je sledovať to, čo sa deje okolo vás. Do spätných zrkadiel sa pozerajte aj priebežne, nielen pri konkrétnych úkonoch.

Všetko o autách sa dozviete na Carmagazin.sk >>> TU

Zdroj/Foto: littlethings, commons.wikimedia

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Noro
„Ak nemôžeš lietať, tak bež. Ak nemôžeš bežať, tak kráčaj. Ak nemôžeš kráčať, tak sa plaz. Ale nech už robíš čokoľvek, tak sa stále hýb vpred. “ – Martin Luther King Jr.