Čo spravíte, keď sa cítite osamelo, dlho ste si nevrzli, vonku prší a ikonka wifi na displeji vášho mobilu ukazuje plný signál? Nainštalujete si zoznamovaciu aplikáciu. Plný nádeje vyplníte poctivo údaje, ktoré chcete zdieľať so svojou potenciálnou budúcou láskou a začnete brázdiť. No a potom to príde. Sklamanie a znechutenie. Aplikácia s oranžovým logom má podozrivo jednoduché menu. Najskôr som to chápal ako šikovnosť vývojárov, neskôr som však zistil, že je to nutnosť pri tom, aké mentálne atlétky (Jakub Martinec, 2016), aplikáciu používajú. Menu je prehľadne rozdelené na sedem častí.

Stretnutia – náhodne zobrazené ženy (v prípade, ak sa zaujímate o ženy), občas nejaký úchyl, ktorý si nie je istý svojim pohlavím.

Druhou možnosťou sú “Ľudia v okolí”. Poviete si “super, tam nájdem lásku svojich snov”. No veľké… veď viete čo. Zistíte, že s tou ste už spali, s tou vedľa spal váš kamarát, s tou vpravo v rohu na displeji spala polovica mesta. Tá v strede dolu je tupá ako táčky a má syna. Ďalšia, podľa svojho profilu, nefajčiarka. Hlavne, že som ju včera stretol a nevraživo na ňu pozrel, keď ohorok hodila na chodník, nie do popolníka. Super marketing.

bado1

Ďalej v menu nájdete správy, ak by vám nejaká napísala. Návštevníkov, aby ste zistili, aké ohavy si pozerajú váš profil. V menu nájdete aj kategóriu obľúbení, hviezdičkou môžete označiť svoju vyvolenú. Poslednou možnosťou je pozvať priateľov. Inak povedané “aha, som osamelý, pozerajte”.

Vrátil som sa do stretnutí a začal loviť. Renika, 22 rokov. No, to ma podrž. Na hlave asi štyri odtiene medzi ryšavou a hnedou, kaderníčku nevidela rok, ale hlavne, že má ako zamestnanie uvedené “Modelka Louis Vuitton”. Aspoň, že názov značky správne skopírovala z Googlu. Nechýba fotka na posteli s ružovou, princeznovskou korunkou na hlave a sušiakom na bielizeň v pozadí. Krásne.

Druhá slečna na pohľadanie, Maria, 19 rokov. Volá sa Maria alebo nevie použivať dĺžne? Ono to je asi jedno, keď si devätnástka zavesí profilovú fotku, kde má na sebe iba kratučké pyžamko s leopardím vzorom. Určite panna. Morská maximálne.

Ako tretiu možnosť a nemiestny vtip mi aplikácia ponúkla tridsaťročnú mamičku spomínanú vyššie. Ehm, radšej knihu.

bad1

Štvrtá Dominika. Oblečená, usmiata, kde bude chyba? Piata Dominika. Profilovú fotografiu panoramaticky vypĺňal jej nadrozmerný dekolt, prisahám, tie kozy zaberali minimálne pol fotky, tvár sa len tak tak zmestila. Mirka, pracuje v nemocnici, super! A kto sa stará o pacientov, kým sa ona fotí na toaletách? Krížik, čau. Jaruška na materskej. Nemala by sa radšej starať o dieťa, ako fotiť v neupratanej kúpeľni?

Vzdávam sa, zbohom aplikácia, odinštalovať. Vlastne, čo to? Správa? Pozrite sa na tú plodnú konverzáciu. :)12966292_10205411575119910_979916413_n

Najskôr si poviete, že všetky normálne ženy už vymreli, ale nie, nevymreli. Ony iba nechodia na tieto hlúpe sociálne siete. Práve preto som si aplikáciu hneď aj odinštaloval a s úsmevom dal zbohom tým kráskam.

Zdroj a foto: autorov život

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Móric
Možno potomok dobrodruha a spisovateľa. A možno nie. Meno suchára, no nemá to rád suché. Neprofesionálne platonicky zamilovaný do kolegyne Loly. Ibaže Lolou sa môže ľahko stať každá okoloidúca s úsmevom a dlhými vlasmi.