Ešte nikto nezbohatol čakaním na príležitosť. Všetci úspešní ľudia sú úspešní preto, lebo na svojich snoch a cieľoch tvrdo makali každý deň od skorého rána do neskorého večera. Obetovali im svoj čas, energiu, myšlienky aj pocity. Nedostali by sa však ďaleko bez poriadnej motivácie.

Motivácia je ako pocit sýtosti – nevydrží večne, a preto ju potrebujeme denno-denne obnovovať. Sami musíte uznať, že je to naozaj tak. Oboje vám dodávajú energiu, ste sústredení, spokojní a šťastní. Ste si vedomí svojej sily a ak máte jedného či druhého dostatok, celý váš deň je úspešný a produktívny. A práve preto je dobré začať so správnou motiváciou hneď po prebudení, aby mala podobný efekt ako výdatné raňajky a poriadne vás nakopla do nového dňa. Pomôcť vám môže i nasledujúcich osem myšlienok.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

„Už som sa dostal dosť ďaleko.“

Je správne sústrediť sa na to, čo je pred nami. Niekedy je ale veľmi užitočné obzrieť sa za minulosťou a spomenúť si na všetku tú tvrdú prácu a čas, ktoré ste svojmu cieľu obetovali pred tým, než vyslovíte tie prekliate štyri slovíčka: „Dnes sa mi nechce“. Keby ste to robili každý deň, neboli by ste tam, kde ste práve teraz. Tak poďte ešte ďalej!

„Budem k sebe milý.“

Vo svete plnom haterov a závistlivcov, ktorí vám prajú len to najhoršie, buďte na seba milý aspoň vy. Za chyby a zlé kroky sa netrestajte výčitkami, poučte sa z nich, zoberte si z nich lekciu a choďte ďalej. Nemôžete byť predsa proti sebe ešte aj vy sám! A navyše, negativita vo vás a od vás = negativita k vám a okolo vás. A kto by to chcel dobrovoľne? Takto budete mať pri sebe vždy niekoho, kto vás pochváli, ocení vašu prácu a bude vás ďalej motivovať. Pretože už keď sa nemôžete spoľahnúť na nikoho iného, vy tu pre seba budete vždy.

„Teším sa z môjho dňa.“

Dobre, úprimne nikto sa zo svojho dňa neteší, tobôž nie ráno a ak, pravdepodobne potrebuje pomoc. To ale neznamená, že keď všetci frflú, že neznášajú rána, musíte aj vy. Prečo nevstať s odhodlaním vytvoriť si skvelý deň a vstúpiť do neho s radostným očakávaním toho, čo skvelé môže priniesť? Takto si svoju myseľ už na začiatku dňa nastavíte na úspech, aj keby ním malo byť len to, že budete mať celý čas dobrú náladu. A potom ešte len uvidíte ten progres!

„Zanechám stopu na každom, koho stretnem.“

Môžete tvrdiť čokoľvek, no aj tak dobre viete, že váš deň je kompletný len vtedy, keď poznačí ešte niekoho ďalšieho okrem vás. Stačí, aby ste sa na niekoho usmiali, popriali mu pekný deň či pochválili topánky. Áno, aj muži by to mali robiť. Niekto by povedal, že pre dobrý pocit, že zlepšil druhému deň, my hovoríme, že aspoň pre zvýšenie si vlastného ega, ktoré nás potom lepšie poženie k splneniu denného, mesačného, ročného či životného cieľa. A pritom taká maličkosť…

„Pamätaj, táto hra nemá pravidlá.“

Ak si myslíte, že úspech je predurčený a obmedzený, ste na veľkom omyle. Všetky obmedzenia, ktoré si myslíte, že bránia vášmu úspechu, sú len vo vás! Samozrejme, že existujú zákony a vyhlášky, ktoré je potrebné dodržiavať, no to je naozaj to najmenej. Vždy budete len taký dobrý, úspešný či bohatý, ako si sami dovolíte. Všetko, čo vidíte a obdivujete, dokázali ľudia ako vy a aj to najväčšie zviera v biznise najprv muselo prekonať seba a svoje limity a vstať ráno z postele. Žijeme vo svete, v ktorom je možné úplne, ale úplne všetko a hra o úspech nemá pravidlá rovnako, ako úspech sám nemá žiadne hranice. Svojou jedinou hranicou ste len vy sami!

„Som to, čo pravidelne robím.“

Neznamená to, že by ste sa teraz mali uspokojiť s tým, v akom stave je váš život a vy sami, práve naopak! Táto myšlienka vás má motivovať k tomu, aby ste sa začali správať podľa toho, čím chcete byť a stali sa najlepšou verziou samého seba. Začnite sa správať tak, akoby ste takým už boli. V anglicky hovoriacich krajinách majú veľmi výstižnú rýmovačku: „Fake it, till you make it“. Voľne by sa to dalo preložiť ako „predstieraj to, kým to nedosiahneš,“ a presne o to ide. Keď chcete byť úspešný, musíte tak myslieť a predovšetkým sa tak správať. Úspešnú verziu seba musíte vytvoriť!

„Môže to byť moja chyba.“

Aj keď to tak na prvý pohľad nemusí vôbec vyzerať, aj táto vetička je pre vás motiváciou. V momente, keď prestanete zo svojich neúspechov obviňovať všetkých naokolo, ale prijmete fakt, že chyby vo svojom živote robíte predovšetkým vy, začnete byť aktívnejší a produktívnejší. Naučíte sa hľadať efektívne riešenia sami a nebudete sa spoliehať na to, že problém vyriešia iní. Budete sa snažiť pracovať tak, aby nabudúce problém nenastal a vyvarovali ste sa chýb, čo prirodzene zvýši vašu produktivitu, no predovšetkým úspešnosť.

„Nebudem čakať s vytvorením života, aký chcem.“

Hovorí sa, že ten, kto čaká na správnu chvíľu, bude čakať navždy. Na čo čakáte vy? Na novú prácu, nový týždeň, nový rok, na leto, po lete, keď si našetríte alebo keď vyrastú vaše deti? A čo tak nový deň alebo najlepšie hneď teraz?! Už nikdy to nebude lepšie ako v tomto momente, pretože čím dlhšie budete premýšľať, tým viac výhovoriek si nájdete. Váš život so všetkými príležitosťami je práve teraz – nie včera a už vôbec nie zajtra. Zajtra dnešok nezmeníte a ten čas by uplynul tak či tak. Prečo ho teda nevyužiť na budovanie toho, po čom túžite? Správna príležitosť si vás nenájde, musíte ju nájsť vy a vytrieskať z nej úplne všetko!

Námet: askmen.com | Foto / GIF: giphy.com, Facebook