Kým v Riu veselo pochodujú tisíce gayov a lesieb, v Ugande sa za túto orientáciu diskutuje o treste smrti.

Ktosi sa raz spýtal :„Ako môže byť homosexuálov stále viac a viac, keď sa nemôžu rozmnožovať?!“ Byť dnes „teplým“ nie je žiadna hanba, rozhliadnuc sa na náš okolitý svet, je to dokonca cool. Homosexuálmi sú svetové celebrity, uznávané osobnosti a rad ľudí, ktorých môžeme stretnúť v električke či kaviarni. Tabu od čias socializmu zmizlo a za svoju orientáciu sa dnes už hanbí málokto. Pochody z Ria sa dostali už aj do centra Bratislavy a páriky rovnakého pohlavia nič neskrývajú pred okolím.

V histórií to nemali najjednoduchšie…

Už cisár Justinián označil homosexuálov za vinníkov zemetrasení a moru. Ani v stredoveku sa situácia veľmi nepriklonila na ich stranu. Za súlož s osobou rovnakého pohlavia sa trestalo upálením alebo neskôr „humánnejšie“ rozkrojením človeka napoly od rozkroku. Neskôr sa k tejto problematike vrátil aj Hitler, u ktorého nemali homosexuáli o nič lepšie postavenie ako Židia, a museli nosiť miesto žltej hviezdy ružový trojuholník.

…a niekde žije história dodnes

Arabská kultúra považuje homosexualitu sa veľký prečin proti svojim tradíciám. Ak vám na to prídu v takom Iráne, skončíte minimálne pod bičom (čo, ak nie ste aj sadomasochista, iste nebude príjemné). A ak vám ju aj dosvedčia, dostanete tam slučku!

…a niekde sa zase žije z nej

V takom Thajsku tvoria najväčší prínos z turizmu zárobky zo se*uálnej turistiky, medzi ktorú vo veľkom patrí súlož s osobami rovnakého pohlavia. Thajsko je často navštevované gaymi za účelom pohlavného styku s neplnoletými mladíkmi, čo je inde neprípustné a ak aj, tak oveľa drahšie…