Aj u vás malý neposedný Amorko nechal za sebou poriadnu spúšť? Nielen, že vám priviedol do života lásku, ale tá láska od vás ešte aj chce, aby ste sa stali otcom na plný úväzok. A vy ste sa ani nestihli s touto skutočnosťou stotožniť a vaša polovička vám už oznámila, že je “v tom”. Čo teraz?

Nevešajte hlavu. Je to niečo ako predmenštruačný syndróm s tým rozdielom, že netrvá týždeň, ale deväť mesiacov. Žene sa už od prvých dní začne meniť nálada, bude precitlivelá, občas nervózna a bude vám vykrikovať úplne všetko. A vy zrazu nebudete vedieť, čo robiť a hlavne, ako to s ňou teraz prežiť. Našťastie pre vás máme niekoľko rád, ako sa pri tehotnej žene nezblázniť.

  • V žiadnom prípade od nej nevyžadujte styk, pokiaľ na to nemá chuť. Zmierte sa s tým, že chvíľu budete žiť v celibáte. Neskúšajte si nájsť nejakú milenku. Nezabúdajte na to, že keď sa to malé narodí, zo života vám budú robiť peklo už dvaja!
  • Nenarážajte na jej meniacu sa postavu. Ani dobre myslená pochvala, ako jej krásne rastie bruško, by nemusela byť vo váš prospech.
  • Nepripomínajte jej, koľko toho zjedla, predsa teraz musí zjesť za dvoch, tak ju nechajte, nech si dá, kým je chutí.
  • Neskúšajte jej oponovať. Keď vám povie, že dnes bude na obed rizoto, bude rizoto! Žiadne také, že vy rizoto neznášate a že si najbližšie mesiace budete jedlo pripravovať sám.
  • Vezmite ju do spoločnosti. Ak si niekam vyrazíte a ju necháte doma, bude sa trápiť, že to je preto, že už nemá svoju krásnu figúru. A aj keď vy viete, že je to práve kvôli tomu, nemôžete jej to dať pocítiť. Nosí v sebe predsa aj vaše dieťa, takže ju vezmite von a nehanbite sa za ňu.
  • Buďte pozorný a milý, ale nezabúdajte, že aj keď budete plniť všetky tieto zásady, aj tak si nájde niečo, čo jej bude vadiť. Bude pre vás predstavovať krásnu včeličku. Hoci opeľuje kvietky a nosí med, urobíte jeden zlý pochyb a uštipne vás.

tehotenstvo

Prežiť tehotenstvo ženy nie je prechádzka ružovou záhradou. Je to prechádzka pomedzi ruže. Hoci to vyzerá krásne, táto cesta je veľmi tŕnistá. Vaša cesta musí byť jasná a vy musíte vedieť, čo robíte. Pre vás mužov je tehotenstvo obdobím obetovania sa, vzdania sa toho najmilšieho pre vás, spolunažívania s čím ďalej tým guľatejšou ženou meniacou sa na masového vraha. Ak sa nachádzate v takomto období alebo pre vás takéto obdobie práve začína, tak vám môžeme zaželať jedine veľa šťastia.