Už sa nemusíte báť, že keď príde na lámanie chleba a pred vami bude stáť krásna baba, zostanete stáť ako obarený a neschopný čo i len ceknúť. Stačí si zapamätať zopár zaujímavých faktov, ktoré rozprúdia konverzáciu. Isto, treba ich dobre a šarmantne podať a ak je to čo i len trochu možné, obrátiť na flirt.

1. Podľa niektorých štúdií je až 80 % ľudí, ktorí boli zranení alebo zabití pri zásahu bleskom, mužského pohlavia.

2. Na Havaji existuje mýtus o stvorení sveta, ktorý hovorí, že tento vesmír je len posledný zo série stvorených vesmírov. A posledným preživším tvorom z minulého vesmíru sú chobotnice.

3. Namiesto „Kde bolo, tam bolo…“ začínajú niektoré kórejské rozprávky takto: „V časoch, keď tigre fajčili…“

tiger-164905_1280

4. Inžinierom sa podarilo z pavúčich vlákien vyrobiť rôzne veci od husľových strún až po umelé rohovky pre ľudí.

5. Uganda je najmladší štát na svete. Viac ako polovica tamojších obyvateľov má menej ako 15 rokov.

6. Keď z rovnakej výšky zhodíte gumovú a oceľovú guľu tej istej veľkosti, tak guľa zo spevnenej ocele sa v skutočnosti odrazí do väčšej výšky.

7. Keď si dáte spraviť jedno tetovanie, tak sa vaša imunita dočasne zníži. Ale keď sa necháte tetovať viackrát v dlhšom časovom rozpätí, tak to vašu imunitu v konečnom dôsledku posilní.

8. Pitie dvoch až štyroch šálok kávy denne môže znížiť riziko samovrážd až o polovicu v porovnaní s ľuďmi, ktorí kávu nepijú vôbec.

coffee-777612_1280

9. Zo siedmich divov starovekého sveta sa 3 zrútili kvôli zemetraseniam, 2 zhoreli v požiaroch, 1 pravdepodobne nikdy neexistoval, no a jeden stále stojí – Veľká Pyramída v Gize.

10. Prvý prezident Zimbabwe, prezident Banana, musel zaviesť zákon, podľa ktorého mali občania zakázané robiť si srandu z jeho mena.

Prvých 10 zaujímavostí nájdete TU!

Zdroj: Reddit.com, mentalfloss.com | Foto: Pixabay.com