Máte problém začať konverzáciu, a keď sa o to snažíte, nedopadne to dvakrát najlepšie? Vyjde z vás totálna hlúposť a kohokoľvek, s kým ste sa snažili nadviazať rozhovor, nenávratne odplašíte? Najlepší spôsob, ako tento problém vyriešiť, je zapamätať si zopár zaujímavých veci, ktoré vám pomôžu zaujať pozornosť dotyčnej osoby. Nech sa páči, desiatka faktov ako pomôcka na začatie konverzácie!

1. Epidémia chrípky medzi hokejistami v roku 1919 zapríčinila, že po piatom zápase museli prerušiť súboje o Stanley Cup, lebo nezostalo dostatočné množstvo zdravých hráčov.

2. Air Force One možno volať “Air Force One” len keď je na palube prezident Spojených štátov. Preto pilot oznamuje „Teraz sme Air Force One“ v momente, keď prezident vstúpi na palubu.
air-force-one-658419_1280 3. Takzvaná Španielska chrípka z roku 1918 začala na vojenskej základni v Kansase a až potom sa rozšírila po svete. Vyvraždila dokopy 50 miliónov ľudí.

4. Neil Armstrong poslal prihlášku do NASA týždeň po uzávierke. Jeho kamarát ju musel prepašovať do kopy platných prihlášok skôr, než si to ktokoľvek všimol.

5. Skúste si dať prvú rannú šálku kávy až medzi 9:30 a 11:00. Podľa najnovších štúdií práve v tomto čase získate z kávy najviac energie.

6. Písmeno G v „bode G“ znamená Gräfenberg. Ide o nemeckého doktora, ktorý študoval ženskú sexuálnu fyziológiu.

7. Stredné meno Káčera Donalda je Fauntleroy.
moon-walk-60616_1280 8. Vedci veria, že silné UV žiarenie na Mesiaci spôsobilo, že všetky vlajky, ktoré tam Američania nechali, vybledli a teraz sú už len čisto biele.

9. V dvadsiatych a tridsiatych rokoch minulého storočia francúzsky chirurg Serge Voronoff vylepšil techniku transplantácie tkaniva zo semenníkov rôznych primátov do tiel mužov. Vraj to malo zlepšiť ich dlhovekosť a sexuálny výkon. Do konca štyridsiatych rokov bola táto technika zavrhnutá, zostal po nej len kokteil pomenovaný Opičia žľaza (gin, pomarančový džús, grenadín a absint).

10. Zlaté rybičky nežmurkajú, lebo nemajú viečka.

Foto: flickr.com