Už sa stretávate pár dní, padli prvé bozky a dotyky, všetko je na dobrej ceste, ale stále ste sa nedostali do zasľúbenej zeme v jej lone. Idete na to príliš pomaly alebo je to akurát? Kedy je ten správny čas na prvé “šoustaníčko”?Akonáhle začnete randiť s niekým novým, skôr alebo neskôr vám obom začne vŕtať v hlave, kedy na TO poprvýkrát skočiť. Spoločnosť hovorí, že by to malo byť po treťom rande, staré mamy zase, že by to malo byť po svadbe, váš parťák v trenkách vraví, že hneď. Ale kedy je v skutočnosti ten správny čas na “poprvé”? Vedci majú jednoznačnú odpoveď.

Robert Seymour a Peter Sozou sa rozhodli v roku 2016 vykonať veľkú štúdiu, ktorá by mala priniesť odpoveď na túto otázku. Z ich výskumu vyplýva, že ideálny čas na prvý styk s niekým novým je po piatom rande. Podľa výsledkov tejto štúdie sú dvojice, ktoré čakali do piateho rande, až v 35 % prípadov spokojnejšie než tie, čo na TO skočili hneď.

Samozrejme, toto sú len čisto štatistické údaje, ktoré nemusia sedieť na každého. Správny čas je predsa vždy vtedy, keď TO chcete obaja. Pochopiteľne, slovom obaja myslíme vás a vašu novú známosť, nie vás a váš “stožiar”. 😀

funk funk finger fingers counting GIF

Zdroj: Maxim.com | Foto: Giphy.com, Lovepanky.com