Byť gengtlamanom nie je vôbec zložité, stačí sa len naučiť pár základných pravidiel a u žien máte vyhraté. Veď ktorá by nepodľahla chlapovi, ktorý sa k nej bude správať ako k dáme?

Do dverí, von z dverí…

1) Pri vchádzaní vojde prvý vždy muž, samozrejme, že držíte a zatvárate dvere. Existuje aj určitá výnimka, keď ide prvá žena. To je vtedy, ak je na “domácej pôde”, čiže to vnútri pozná lepšie ako vy.

2) Von ide vždy prvá ona! Otvorte jej dvere, ak nie sú na fotobunku 😉

Hore schodmi, dole schodmi

Ste „pod“ ňou. Jednoduché pravidlo, ktoré si ľahko zapamätáte. Ak by sa potkla (čo pri dnešných šteklíkoch nie je až také zriedkavé, všakže), nech padá na vás. Čiže hore schodmi ide prvá ona a dole schodmi opačne. Výnimku môže tvoriť situácia hore po schodoch, ak má slečna nejakú fakt sexi mini sukničku. Vtedy sme, pravdaže, “najväčší gentlemani”, a ideme aj tak za ňou 😉

Muž je vodca!

Nenechajte slečnu v dave, aby išla prvá. Dnes je to častý prešľap (a kto sa vyzná v bontóne, v duchu sa vám smeje), ak ju beriete na parket (či vlastne z parketu… k sebe domov… ) a v preplnenom klube ide dievča prvé a za ňou chlapec. Preboha! Ste predsa nejaký vodca, tak ju silno držte za ruku a prerážajte sa davom vy a nie ona, chúďa.

Zaplaťte!

Toto je prísne pravidlo najmä pre prvé rande. Ak si dievča nemôžete dovoliť zobrať do drahej reštaurácie, tak ju tam neberte! Rande na lavičke v parku a dva deci punču je rovnako v pohode, len vám je väčšia zima. Skúste kompromis. Niekde v teple a nemusí byť výhľad na celé mesto. Hlavne ten účet zaplaťte, a ak začne vyťahovať peňaženku aj ona, funguje “Ja to zaplatím, trvám na tom.”

Odprevaďte ju

Je to možno klišé, ale dobre funguje. “Odkopnite ju” a vysvetlite jej, že si chcete byť 100 % istý, že sa dostala domov v poriadku. Ženy milujú, ak sa staráte o ich bezpečnosť.

Ak chcete princeznú, správajte sa ako princ. V jej prítomnosti:

  • nepoužívajte vulgarizmy
  • nesprávajte sa hnusne k ostatným
  • nepľujte
  • ak nefajčí, nefajčite ani vy
  • buďte pozorný, galantný
  • usmievajte sa 😉