Životopis

Celé to začína na pracovnom portáli. Na pracovnú ponuku odpoviete svojim životopisom, ktorý si zásadne nerobte nijak graficky náročný. Vy sám ste úžasný, ak by ste mali ešte aj úžasný životopis, mohlo by to pôsobiť neuveriteľne naškrobene. Zostaňte pri TXT formáte. Zásadne neuvádzajte také hlúposti ako vek alebo bydlisko a v žiadnom prípade neopisujte profesionálnymi názvami vaše doterajšie pracovné skúsenosti.

Najväčší priestor venujte tomu, čomu všetkému ste sa stihli venovať v pracovnom čase a priamo to nesúviselo s výkonom vašej práce. Napríklad najvyššie dosiahnuté skóre v hrách na Facebooku, počet fajčiarskych prestávok alebo “ušetrený” čas v podobe skorších odchodov z práce. Za žiadnych okolností neprikladajte k životopisu fotografiu alebo nebodaj motivačný list, veľmi by ste pokazili prvý dojem. A ten je pri životopise najdôležitejší.

Príprava na pohovor

Ak by vás vďaka skvostnému životopisu predsa len nejaký blázon pozval na pohovor, starostlivo sa pripravte. Oblečenie vyberajte pohodlné a voľné, aby budúci nadriadení videli, že sa chcete v práci cítiť prijemne. Odporúčame najmä sandále s ponožkami, krátke šortky a tričko na ramienka, ideálny je basketbalový dres s číslom a menom vášho obľúbeného športovca.1991161

Pohovor samotný

V žiadnom prípade nechoďte presne, to by si na to tí maníci zvykli a náhodou by to vyžadovali aj po vašom prijatí. Polhodinku meškania každý ospravedlní. Pri usádzaní je potrebné zaujať pohodlný štýl, ideálne je sedieť spôsobom “jedna noha vyložená na druhú” a ruky objímajú dve stoličky okolo vás. Tí najväčší kápovia majú vyložené nohy na stole a ruky za hlavou.

Tiež vie veľmi efektný dojem zanechať správne oslovenie asistentky, ktorá počas pohovoru vstúpi do miestnosti a opýta sa na prípadnú kávičku. Odporúčame jedno z trojice zlatko, miláčik alebo cicka. Zároveň sa naskytá obrovská príležitosť vyskúšať, či firemná kultúra dovoľuje v pracovnom čase aj nejakú tú “lahvinku”. Otázočka, či majú pivko desinku alebo aj dvanástku nám príde obzvlášť na mieste.