Iste ste postrehli „múdre“ prepočty našich komentátorov a spolukomentárov. Nebudeme ich hejtovať, no boli jednoducho mylné.

 

Situácia v tabuľke je totiž takáto:

269

Dôležitý je (okrem počtu bodov – PTS) aj stĺpec s označením GP (Game played), čiže odohrané zápasy. A tých majú Bielorusi, bohužiaľ, o jeden menej. Oni majú 10 bodov a my 8, čiže ak by sme to bodovo s nimi aspoň vyrovnali na 10:10 (v prípade výhry po predĺžení s USA) alebo zvýšili na 11:10 (v prípade výhry nad USA v riadnom hracom čase), postupujeme(*). V prvom prípade, pretože máme s Bielorusmi pozitívny výsledok zo vzájomného zápasu a v druhom by sme ich jednoducho predbehli v tabuľke na body (11:10).

ALE: Bielorusi majú ešte odohrať dva zápasy, dnes 16:15 s Fínmi a zajtra 12:15 s Nórmi. Ak získajú v týchto dvoch zápasoch viac ako 1 bod, môžeme si pobaliť kufre a naši chlapci si môžu bookovať letenky na nezaslúžené dovolenky :-).

Čiže, rekapitulácia, postúpime ak:

A) Bielorusi nezískajú z dvoch zápasov, ktoré im zostávajú odohrať proti Fínsku a Nórsku ani jeden bod, a zároveň my vyhráme nad USA (môžeme aj po predĺžení, ale musíme vyhrať)

B) Bielorusi nezískajú z dvoch zápasov, ktoré im zostávajú odohrať proti Fínsku a Nórsku viac ako jeden bod (čiže môžu 1x remizovať, ale po predĺžení musia prehrať a druhý zápas prehrať v riadnom hracom čase), a zároveň my vyhráme nad USA, ale v tomto prípade musíme v riadnom hracom čase.

DRŽME SPOLU PALCE TEDA FÍNOM, NÓROM A NAŠIM V ZÁPASE PROTI USA!

Foto: IIHF.com