Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aké vlastnosti by mala mať vaša ideálna partnerka? Nemyslíme teraz po fyzickej stránke, pretože každý má iný vkus, ale skôr osobnostné črty. Žena môže vyzerať ako modelka, ale váš vzťah aj tak nevydrží, ak nebude spĺňať väčšinu z nasledujúcich 10 vlastností.

10. Je nezávislá

Väčšina mužov nechce byť vo vzťahu, kde musia svojej polovičke robiť stále opatrovateľa. Ak mala v práci alebo škole ťažký deň, je dobrý pocit, keď jej môžete pomôcť a utešiť ju. Ale ak je to stále dokola to isté a pri bezvýznamných veciach, po čase vás to unaví a dáte jej zbohom. Nezávislosť je totiž kľúčom k šťastnému vzťahu ako pre mužov, tak aj ženy.

9. Je inteligentná

Znie to ako klišé, ale je to tak. Dobrou správou je, že v tomto prípade „inteligentná“ neznamená, že žena musí byť doktorka alebo právnička. Partneri by mali byť na približne rovnakom stupni inteligencie, pretože potom majú rovnaký prehľad, neopravujú sa navzájom a majú sa o čom rozprávať. Inteligentná žena vás stále dokáže niečím prekvapiť, zaujať a nenechá vás nudiť sa.

woman_men_find_attractive8. Ladíte spolu po se*uálnej stránke

Ideálna partnerka by mala byť, samozrejme, ideálna aj čo sa týka se*u. Niekedy je to ťažké, ak ste napríklad fanúšikom tvrdých praktík, výpraskov a ona je jemná žienka, ktorá si dá rada na seba peknú čipkovanú bielizeň a strávi večer pri sviečkach. Mali by ste byť na rovnakej se*uálnej frekvencii alebo aspoň raz za čas sa prispôsobiť jeden druhému.

7. Ste pre ňu atraktívny

Aj keď toto by malo byť zrejmé, napriek tomu je to veľmi dôležitý bod. Skvelá priateľka nebude chcieť len počúvať, ako dobre vyzerá a aká je sexy, ale bude to občas hovoriť aj ona vám. Poznáte ten pocit, keď idete po meste s peknou kočkou a cítite sa pri tom dobre? Taký istý pocit by mala mať aj ona a mala by vedieť dať vám to najavo.

6. Rešpektuje vás

Ďalší dôležitý bod. Vaša priateľka vás musí rešpektovať, inak by ste si mali položiť otázku, prečo je s vami. Rešpektovať znamená vypočuť si vždy názor druhej strany, aj keď sa práve hádate. Skvelá priateľka nebude riešiť spory na verejnosti, ak sa jej niečo počas večera nepáči na vašom správaní, pretrpí to a povie vám to v súkromí a bude sa usilovať vidieť veci z vášho pohľadu. Kľúčom je, že rešpekt musí byť vzájomný – a to býva veľmi ťažké.


5. Nechá vás byť mužom

Nikto nechce ženu, ktorá sa mu snaží nanútiť svoje správanie ako napríklad jesť na raňajky tvaroh s ovocím, namiesto slaniny s vajíčkami alebo trvá na tom, aby nešiel večer s kamošmi na pivo. Skončí totiž tak, že ju budete neznášať viac, ako si dokážete predstaviť. Dobrá priateľka vám umožní byť chlapom vo všetkej paráde a nebude jej to vadiť. Samozrejme, budete jej to musieť občas vynahradiť romantickým večerom pri sviečkach a časom stráveným s ňou.

Mala by ale pochopiť, že muži a ženy sa líšia a mala by vám umožniť byť sám sebou. Rovnako ako ona chodí nakupovať s kamoškou, mala by pochopiť, že pivo s priateľmi je pre vás relax.

4. Nenaštve sa bez dobrého dôvodu

Máloktorý muž zmení svoje správanie, pretože jeho priateľka naňho tlačí a je neodbytná. Skvelá priateľka to vie a zvolí si bitky múdro, keďže vie, čo môže na vás zmeniť a čo nie. Presne vie, kedy sa môže rozčúliť a kedy to nechať plávať. Ak si z nej spravíte sem-tam žart, mala by to zobrať s humorom a nehnevať sa. Ak zabudnete na jej narodeniny, to už je iná káva…

3. Má rada vašich priateľov

Ideálna partnerka sa bude snažiť spoznať vašich priateľov. Pokúsi sa pochopiť zvláštny humor vášho najlepšieho kamoša, nebude frflať na oblečenie vašej kamarátky a nebude ohovárať hudobný vkus vašich známych. Malo by to platiť aj obrátene, a teda vaši priatelia nebudú prevracať očami, ak im poviete, že sa k vám večer pripojí a bude s vami popíjať.

party

2. Miluje vás

Ak ste našli ženu, ktorá vás miluje takého aký ste, určite by ste sa jej mali držať. Samozrejme, každý má svoje, trochu otravné, zvyky, ale ak vás má naozaj rada, bude sa jej s nimi vyrovnávať oveľa ľahšie.

1. Chce, aby ste bol lepším človekom

Každý muž, ktorý má skvelú priateľku, vám povie, že ho robí lepším človekom. A to práve pre vyššie spomínaných 9 bodov, ktoré vás menia, aj keď si to neuvedomujete alebo nechcete pripustiť. Žena zmení každého muža, aj keď to nemusí robiť naschvál. Je to prirodzená ľudská vlastnosť, že sa prispôsobujeme ľudom a prostrediu, v ktorom žijeme. Ak teda nemáte pocit, že váš aktuálny vzťah z vás robí lepšieho muža, nebude asi až taký ideálny.

Zdroj: askmen.com