Vedci sa rozhodli posvietiť si na agenta 007. Neuveríte, čo sa im podarilo zistiť! Vyzerá to tak, že James Bond mal jeden vážny problém, ktorý ušiel aj samotným filmárom. Uvedomili ste si to niekedy?Odborný časopis Medical Journal of Australia si napriek svojej serióznosti počas Vianoc poriadne vystrelil z Jamesa Bonda. Skupina vedcov si pozrela 24 bondoviek od Dr. No z roku 1962 až po Spectre z roku 2015 a prišla so zaujímavým zistením! Vedci sa rozhodli sústrediť na to, aké množstvo alkoholu filmový agent pije a čo potom robí.

Vyzerá to tak, že sa alkohol vo filmoch vyskytol 109-krát a Bond spĺňa šesť z jedenástich kritérií pre závažnú alkoholovú závislosť. Vo filme Quantum of Solace si Bond dal šesť Vesper koktailov, ktoré obsahujú džin a vodku. Podľa profesora Wilsona to znamená, že James vypil 24 jednotiek alkoholu, čo sú často smrteľné hodnoty, no to je stále nič v porovnaní s inou bondovkou, kde Bond vypil 50 jednotiek alkoholu, čo by ho prakticky zabilo.

Nielenže Bond vypije viac, ako ktokoľvek počas silvestrovskej noci, ešte aj potom šoféruje, ovláda zložité stroje, má extrémne športové výkony a zápasí s nebezpečnými zvieratami. Vyzerá to tak, akoby mu omamná látka dodávala silu!

“Pri jednej príležitosti po tom, čo počas obeda pil alkohol, naháňal May Day po Eiffelovej veži, skočil na strechu vysokorýchlostného výťahu, riadil bezohľadne ukradnutý taxík po chodníkoch a uliciach Paríža… a potom skočil asi desať metrov z mosta cez strechu lode,” uvádza štúdia.

Dobrou správou však je, že Bond postupne pil menej a menej. Od roku 2002 dokonca nebol na plátne s cigaretkou a pohárikom zároveň. Vedci štúdiu uzavreli s tým, že James Bond stále vyzerá zdravo, jeho zuby sa nekazia a pleť vyzerá mlado. Nuž, možno teda ten alkohol nebude až tak zlý!

Zdroj: Newshub.co.nz | Foto: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.