“Stretne koktavý plešatého. Koktavý sa pýta: Ko-ko-ko-koľko mi-mi-nieš na-na holiča? Plešatý odpovedá: Určite menej ako ty za telefón.” To je jednoducho fakt! Ale o chlapoch, ktorým gény zasadili na hlavu plešinu, sa šíria aj rôzne fámy. Ak patríte medzi nich, potešíme vás vyjadrením českého se*uológa Radima Uzla: „Je vedecky dokázané, že muži, ktorí majú preriedenú šticu alebo sú úplne plešatí, sú jednoznačne se*uálne výkonnejší.“ Držte sa teda jeho tvrdenia a na nasledujúce hovadiny rýchlo zabudnite!

 

Starnete

Hoci je plešina typická skôr pre mužov nad 50 rokov, často sa tvorí aj na omnoho mladších temenách hlavy. Dokonca nie sú výnimočné ani prípady 20-ročných mladíkov, ktorým začali vlasy postupne rednúť, až prestali rásť úplne. Preto pri vypadávaní vlasov netreba vôbec panikáriť, nejde o znak staroby.

O vlasy vás pripravilo časté nosenie šiltovky

Ani šiltovka, ani čiapka a ani iná pokrývka hlavy nevplýva na vypadávanie vlasov. Ak vám teda vlasy zredli a zo strachu, že o ne prídete úplne, ste prestali nosiť svoj obľúbený módny doplnok, môžete mu na hlave vystrojiť comeback. Jediné, čo vám môže spôsobiť, je nadmerné mastenie vlasov alebo ak sa čiapky často nestretávajú s práčkou, tak aj nejaké tie infekcie pokožky.

Za všetko môže vaša matka

Nie, nemôže a ak ste jej už za svoj riedky, resp. žiadny, porast na hlave stihli vynadať, tak sa jej mastite ospravedlniť. Tento mýtus  totiž vyvrátili viaceré prieskumy, podľa ktorých môže ísť o dedičstvo nielen matky, ale aj otca. Zvlášť, ak má rovnaký účes ako vy. Vtedy nemusíte nad ničím lamentovať, že po kom „to“ máte.

Keby ste si menej umývali vlasy, možno…

… žiadne možno. Či si niekto umýva vlasy raz do mesiaca, alebo každý deň, na ich rednutie to nemá žiadny vplyv. Nenechajte sa teda zmiasť týmto bludom a ak si už nemáte čo umývať, aspoň ušetríte na vlasovej kozmetike a ostane vám viac do krčmy.

Existujú prípravky

Áno, je ich milión, jeden drahší ako druhý a všetky sľubujú návrat vlasov vo veľkom štýle. Zázraky sa ale v tomto prípade nedejú. Radšej si spravte radosť iným darčekom a ak už naozaj chcete niečo vyskúšať na rast vlasov, skúste radšej siahnuť po tabletkách. Ani tie však nie sú najšťastnejším riešením, majú množstvo negatívnych účinkov a po ich “dobratí” sa vaša hlava vráti tam, kde bola, len vlasy začnú miznúť rýchlejšie.