Slovenský hokejový útočník Marián Gáborík bol počas minulej sezóny vymenený z Los Angeles Kings do Ottawy Senators. V hlavnom meste Kanady odohral 16 duelov s bilanciou siedmych bodov a odvtedy je na listine zranených. Najnovšie správy nepriniesli nič pozitívne!

Len nedávno sa na slovenskom portáli Šport objavil zaujímavý článok špekulujúci o osude slovenského hokejistu Mariána Gáboríka. Keď trenčiansky rodák utrpel po prestupe do Ottawy zranenie, hovorilo sa o dobe liečenia 8 týždňov. Ako upozornil spomínaný web, od Gáboríkovho posledného zápasu v NHL však uplynulo už 8 mesiacov!

Pred pár hodinami sa na americkom webe Scout.com objavila informácia, že Marián Gáborík by mal zrejme vynechať celú sezónu 2018/2019. Problémom je však zmluva, keďže kontrakt Mariána Gáboríka je platný do roku 2021 s ročným príjmom 4,875 miliónov.

Ak sa tieto správy potvrdia, je dosť možné, že Gáborik bude kráčať v šlapajách svojho dlhoročného kamaráta z Trenčína. Bude síce v NHL stále figurovať ako aktívny hráč, ale hrávať nebude. Rovnako tak je vedený jeho krajan Marián Hossa, ktorého kontrakt bol počas tohto roka vymenený do Arizony.

Slovenský snajper vynechal tréningový kemp, všetky prípravné zápasy Ottawy a pochopiteľne nezasiahol ani do žiadneho súťažného duelu tejto sezóny. Oficiálne zatiaľ nie je známe, ako na tom momentálne zdravotne je, nakoľko posledné informácie o jeho stave pochádzajú spred niekoľkých týždňov. Vtedy sa vedenie “Senátorov” vyjadrilo, že slovenský reprezentant sa zotavuje u lekárov v Los Angeles kvôli problémom s chrbtom.

Okem spomenutej informácie na portáli Scout sa však Gáborikove meno skloňuje aj na sociálnej sieti Twitter, kde je pre zmenu spájaný s výmenou. Ottawa mala údajne vyslať správu ostatným klubom, že je ochotná svojho krídelníka s číslom 12 vymeniť do iného tímu. Najviac sa skloňoval celok Philadelphia Flyers.

Marián Gáborík má od apríla 2018 spomínané problémy s chrbtom, ale jeho zdravotná karta je o poznanie hrubšia. Napriek častým komplikáciám so zraneniami však slovenský útočník odohral v NHL 1035 zápasov s bilanciou 815 bodov za 407 gólov a 408 asistencií.

V najslávnejšej hokejovej lige sveta obliekal postupne dresy Minnesoty Wild, New Yorku Rangers, Columbusu Blue Jackets, Los Angeles Kings a Ottawy Senators. V roku 2014 vyhral s LA Kings Stanley Cup a stal sa dokonca najlepším strelcom play-off.

Zdroj: Sport.sk, Eliteprospects.com, Scout.com | Foto: Twitter, Nhl.com