V decembri minulého roka sme boli svedkami obrovského zápasu v superťažkej váhe o opasok organizácie WBC. Proti sebe sa postavili dvaja neporazení borci Deontay Wilder a Tyson Fury. A po remízovom verdikte volali všetci po odvete! 

Aj keď mal britský boxer Fury pred stretnutím skvelú bilanciu 27-0, proti Američanovi Wilderovi bol outsiderom. Nielen kvôli tomu, že Deontay je na tom ešte lepšie (40-0), ale aj z dôvodu, že Fury sa vrátil po dlhej prestávke zavinenej zraneniami a osobnými problémami. No napriek tomu, že sa počas zápasu ocitol dvakrát na podlahe ringu a bol odpočítavaný, dokázal sa stále spamätať a vydržať celých 12 kôl.

Rozhodcovia rozhodli, že duel nenašiel svojho víťaza, čo najviac potešilo pravdepodobne samotnú organizáciu WBC. Tá sa totiž ihneď snažila zorganizovať odvetný zápas, ktorý sľubuje ešte väčšie peklo. A ten sa má podľa posledných informácií uskutočniť 18. mája v New Yorku. Tímy oboch boxerov sa údajne totiž už dohodli na najdôležitejších podmienkach odvety, a tak sa už teraz môžeme tešiť na skvelé boxerské divadlo.

Wilder vs. Fury zostrih

Zdroj: Sportbible.com | Foto|Video: Twitter, YouTube