4. apríla si slovenský výber v rámci prvého prípravného zápasu pred MS zmeral sily so Švédskom a prehrali sme 0:4. Našim najbližším súperom v príprave bude Nemecko, s ktorým náš čakajú dva duely 11. a 13. apríla. Pred týmto dvojzápasom prešla ale slovenská repre výraznou zmenou!

Slovensko pomaly začína žiť hokejom a naša reprezentácia sa vo veľkom pripravuje na domáci turnaj. Prípravu na svetový šampionát sme odštartovali prehrou so Švédmi, teraz na nás čakajú dve stretnutia s Nemeckom. Ešte predtým však prišla výrazná zmena v našom kádri, pretože v nominácii Slovenska už nefiguruje pätica hráčov. Sú nimi útočníci Andrej Kudrna, David Gríger a Tomáš Mikúš, spolu s nimi tím opúšťa aj dvojica obrancov Peter Trška a Adam Jánošík.

Naopak, do Ramsayho družiny pribudlo hneď 8 nových tvárí. Obrancovia Martin Fehérváry (HV71) a Patrik Koch (HC Košice), dvojica útočníkov z HK Poprad Patrik Svitana a Dávid Bondra, a tiež trio z HKM Zvolen Michal Chovan, Milan Kytnár a Rastislav Špirko. K siedmym novým hráčom pribudne aj ôsma posila a tou je asistent trénera Andrej Podkonický, ktorý si doteraz plnil klubové povinnosti ako hlavný kouč HKM Zvolen.

Nominácia SR na dvojzápas Nemeckom

Brankári 

Július Hudáček (Spartak Moskva/KHL), Andrej Košarišťan (HC Nové Zámky), Denis Godla (KalPa Kuopio, Fínsko)

Obrancovia

Michal Čajkovský (Dinamo Moskva/KHL), Mário Grman (HC Slovan Bratislava/KHL), Patrik Koch (HC Košice), Martin Chovan (HC 07 Detva), Mislav Rosandič (Mountfield Hradec Králové/ČR), Michal Sersen (HC Slovan Bratislava/KHL), Martin Štajnoch (Norimberg Ice Tigers, Nemecko), Martin Fehérváry (HV 71, Švédsko)

Útočníci

Martin Bakoš (HK Soči/KHL), Dávid Buc (HC Slovan Bratislava/KHL), Lukáš Cingel (Mountfield Hradec Králové/ČR), Michal Chovan (HKM Zvolen), Milan Kytnár (HKM Zvolen), Rastislav Špirko (HKM Zvolen), Adam Liška (HC Slovan Bratislava/KHL), Patrik Svitana (HK Poprad), Dávid Bondra (HK Poprad), Ladislav Nagy (HC Košice), Matej Paulovič (Mountfield Hradec Králové/ČR), Radovan Puliš (HC 07 Detva), Matúš Sukeľ (HC Slovan Bratislava/KHL), Radoslav Tybor (HC Vítkovice Ridera/ČR)

Súvisiace – Hrdina Martin Fehérváry: Takto zachránil tím 15 sekúnd pred koncom!

Zdroj: Hockeyslovakia.sk| Foto: Facebook, Twitter