Na veku nezáleží – najobľúbenejšia veta ľudí, ktorí majú po svojom boku partnera s generačným vekovým rozdielom. Ale verte, že pokiaľ nepatríte medzi osoby s najvyšším stupňom tolerancie, po čase zistíte, že na veku predsa len záleží. Ak ste sa teda zahľadeli do 18-ročnej žabky a stoj čo stoj ste presvedčený o tom, že s ňou chcete mať vážny vzťah, pripravte sa na to, že nepôjde o prechádzku ružovou záhradou. Česť výnimkám.

Keď okolo vás prejde pekná, mladá šumienka, prečo by ste sa za ňou neobzreli. Veď na to máte predsa oči – aby ste sa pozerali. Horšie už je, ak máte cez 30 a do takejto ženy sa zahľadíte s vážnym záujmom spoznať ju aj bližšie. Slovo dá slovo, začnete sa stretávať, obaja sa do seba zaľúbite a je vám úžasne. Po ulici sa s mladým 18-ročným mäskom prechádzate ako páv, v posteli vám nikdy nepovie nie, obdivuje vás a užíva si všetku tú pozornosť a dary, ktorými ju obklopujete. Po čase sa však ideály o krásnom vzťahu začnú rozpadať. Na povrch sa totiž prederú trhlinky zapríčinené vekovým rozdielom.

Kamaráti

Vaši kamaráti vám mladú frajerku možno, určite, budú závidieť, ale tí jej si s vami nebudú mať čo povedať a platí to aj opačne. Budete sa v ich spoločnosti cítiť ako dedko. Domáce úlohy alebo debaty o tom, kto komu niečo nelajkol či lajkol vám budú liezť hore krkom a im zase vaše problémy v robote či vybavovanie hypotéky. Nielenže budete musieť poniektorým vysvetľovať, čo to vlastne hypotéka je, ale budú na vás nechápavo pozerať, načo im to vlastne rozprávate.

Žúry

Ak je mladá čajočka fakt šupa a spoznali ste ju ešte aj niekde na diskotéke, verte, že toto miesto sa cez víkendy pre ňu stáva druhým domovom. Tým pádom aj pre vás. A ak vás už vo vašom veku nebaví neustále vymetanie klubov, jej to až tak prekážať nebude. Dokonca bude možno ešte aj radšej, že si môže vyraziť so svojimi „kamkami“ ako za starých čias. Čo-to popije, čo-to pobalí. A vy budete tŕpnuť, či do nej nejaký nadržaný týpek nevopchá prinajlepšom jazyk. A aj keby, priznať sa vám nikdy neprizná.

Zábava

Vy jej síce imponujete svojim šarmom dospelého muža, ktorý sa vie o sebe i o ňu dobre postarať a je hrdá, že má po svojom boku zabezpečeného muža, ale… Ale je ešte mladá a pobláznená. Chce sa smiať, čo je, samozrejme, plus, baviť sa a jašiť. Tento druh komfortu jej však skôr poskytne vaša mladšia konkurencia, o ktorej ona hovorí „sú to len kamaráti“. Ale viete, ako sa hovorí – kamarát, taky rád. Predpokladáme, že presne práve preto radšej pretrpíte aj víkend na chate s partiou ľudí, ktorých humor vám príde prízemný a rozhodne sa s nimi necítite na jednej vlne. Ale vždy je to o čosi lepšie, než byť doma s vedomím, že ona nasáva so svojimi kamošmi a hrá puberťácke hry.

Top Fakty o alkohole

Plány

Vy by ste sa možno najradšej už aj usadili a založili rodinu. Máte dobrú robotu, zabezpečené bývanie… Ale mladú frajerku, ktorej najbližší plán je správne vyplniť prihlášku na VŠ a potom ďalších päť rokov žiť na intráku xy kilometrov od vás. Verte či nie, ale počas tohto obdobia si jeden z vás skôr či neskôr nájde náhradu. Ona asi skôr. Vysokoškolský život je plný žúrok a dievčatá i chlapci sa snažia spoznávať všetko nové, nepoznané. Stačí si prečítať reálne zážitky dievčat, ktoré si odniesli zo svojho pobytu na vysokoškolskom internáte, a nebude vám všetko jedno. Je síce pekné, že babenka chce mať titul, ale vysoká škola, bohužiaľ, nie je len o štúdiu. Ak ste ju absolvovali, spomeňte si, čo ste robili pred desiatimi rokmi. Stojí vám teda mladá kráska za to, aby ste svoje spoločné plány oddialili o ďalších päť rokov, mimochodom, počas ktorých asi z jej životného štýlu zošediviete a zostarnete o ďalších desať rokov?

Peniaze

Ako pravý gentleman by mal síce muž na rande účet zaplatiť, ale pokiaľ je dvojica vo vážnom vzťahu, na nejakých výletíkoch a podobných parádičkách by sa už mali nejakým tým grošom podieľať spoločne. Vo vzťahu s mladšou partnerkou však 90 % vecí bude viac-menej na vás, takže vekový rozdiel zatrasie aj vašou peňaženkou.

Varenie

Vo vzťahu s mladou pipenkou asi nebude platiť, že láska ide cez žalúdok. Pri nej sa teplej domácej stravy len tak ľahko nedočkáte. Veď jej varia rodičia, tak prečo by teda mala variť aj ona? Maximálne vás tak prekvapí špagetami. Ale zázraky nečakajte, takže buď bude varenie na vás, alebo na dobrom kuchárovi z reštiky, ktorý si za svoju prácu vypýta nemalé peniažky. Opäť sme pri bode “peniaze”.

875

Energia

Jednoducho jej nebudete stíhať a budete pre ňu bremeno. Ona bude žiť rýchlym tempom. Bude chcieť stále niekam chodiť, športovať, nakupovať, výletovať, se*ovať… a vám sa, samozrejme, unavenému z roboty, nebude chcieť nič z toho. Predsa len vás už možno občas niečo pobolieva a telo sa necíti ako zamladi, teda ako to jej. Horšie je na tom to, že ona sa pri vás doma nudiť nemieni a radšej si vyrazí s niekým iným.

Ďaleká budúcnosť

Rozmýšľali ste nad tým, že keď ona bude mať toľko, čo vy teraz, že už pre ňu nebudete ten charizmatický sexy tridsiatnik, ale starý, znudený chlap, ktorý ju už nebude vedieť ani poriadne pretiahnuť? A že vlastne až vtedy príde čas, kedy bude chcieť mať deti, ale vy sa už na to bude cítiť akosi starý? Lebo, samozrejme, že aj keď sa všetky ženy tvária, ako sú rodinne založené, len máloktorá dobrovoľne otehotnie v 18-tich a obetuje svoju mladosť rodine. Na toto treba pamätať, ak vám už tikajú biologické hodiny.

Foto: therooster.com